[Funnel Cloud] 25.06.2009 /Kalników/woj. podkarpackie

Piotr_Ferków
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: FeRu
GG: 764232

Postby Piotr_Ferków » Thursday, 25 Jun 2009, 18:30

Na wstępie pragnę powiedzieć, że nie mam pojęcia dlaczego w tym roku tak mi dopisuje szczęście :lol:
Wracając do sprawy.Ok godziny 14:00 tuż nad moją miejscowością zaczęły kłębić się Cumulonimbusy.Ok pół godziny później chmura wydała pierwsze wyładowanie,których z każdą minutą przybywało.Kolejne pół godziny później dosłownie nad moją głową była regularna burza,dająca bardzo dużą ilość wyładowań , najpierw typu CC,później CG.Gdy burza zaczęła niebezpiecznie blisko ciskać piorunami,wyłączyłem komputer i udałem się przed dom na łowy :D .Po nakręceniu filmu z dość gwałtownego przebiegu burzy(film będzie dołączony do raportu) i spostrzeżeniu się,że zostało mi bardzo mało pamięci na karcie SD,postanowiłem zrobić kilka zdjęć.Zmieniłem pozycje na dogodniejszą i to co ujrzałem wprawiło mnie w :shock: .Moim oczom ukazał się przepiękny funnel z bardzo szeroką podstawą zwisającą z chmury.Całę zjawisko trwało ok 3-4 min.Zdjęcia przepuszczone przez Noiseware Professional aby zlikwidować szum.

A na koniec burzy miałem piękne mammatusy

edit: kurde pomyliłem się w godzinie w raporcie ESLL ja podałem w CEST a tam jest czas w UTC, mój błąd.
Last edited by Grzegorz_Zawiślak on Thursday, 25 Jun 2009, 19:07, edited 1 time in total.
Reason: Zmiana daty w temacie
FeRu Raprodukcja

FanPage:

MrMojoRisin
Sympatyk
Sympatyk

Postby MrMojoRisin » Friday, 26 Jun 2009, 09:37

Tylko pogratulować! Mam rodzinę w Skołoszowie, a to niedaleko, tak więc chyba wybiorę się w tamte okolice, bo to płodne miejsce pod względem takich zjawisk - chyba spore znaczenie ma tu orografia terenu. :)

Return to “2006-2009”