Ważne zmiany na forum, stronie lub w stowarzyszeniu PŁB

Informacje na temat aktualnej pogody w Polsce
User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

Ważne zmiany na forum, stronie lub w stowarzyszeniu PŁB

Postby Artur_Surowiecki » Tuesday, 2 Sep 2008, 03:08

[u][b]RANGI[/b][/u]

W związku z coraz liczniejszymi zastrzeżeniami, które ostatnio pojawiają się odnośnie rang i grup na forum, informuje, że już niebawem czekają nas zmiany jeśli chodzi o liczbę grup i rang na forum.

Skasowane zostaną następujące grupy : Posterunkowy, Bierni Łowcy.
Zostaną utworzone następujące rangi: Posterunkowy, Reporter, Dokumentalista, Meteorolog( i być może powstaną jeszcze z 2 - 3 rangi, jeśli pojawią się sensowne propozycje).

Część z was pewnie teraz nie wie o co chodzi... jak to może być - skasują posterunkowego, a potem znowu go utworzą ... troszkę to dziwnie wygląda. Otóż trzeba odróżnić grupy użytkowników na forum od rang. Grupy użytkowników na forum są podane na głównej stronie forum, każda nazwa grupy jest w kolorze przypisanym dla tej grupy. Natomiast jeśli chodzi o rangi, te są widoczne w postaci wpisów pod nickami / nad awatarami. Obecnie zdecydowana większość użytkowników ma rangi normalne - czyli rangi, które zależą od ilości napisanych postów. Rangi typu "Posterunkowy", "Meteorolog", "Dokumentalista" czy "Reporter" będą rangami specjalnymi, przyznawanymi przez administrację tego forum danym użytkownikom. Oczywiście na takie rangi trzeba będzie sobie zasłużyć, więc trzeba będzie spełniać pewne kryteria. Oto one:

1) Meteorolog:
- piszę regularnie (co najmniej raz w tygodniu) prognozy pogody, które zwykle się sprawdzają (uwaga - prognoza powinna być zawsze rozbudowana, wyjaśnić, dlaczego ma się pojawić lub nie pojawić dane zjawisko),
- dobrze zna się na prognozowaniu z map synoptycznych, modeli numerycznych, wie jaką pogodę może przynieść dana sytuacja baryczna.
- posiada wiedzę o różnych czynnikach atmosferycznych, w tym o czynnikach termodynamicznych atmosfery,
- posiada wiedzę o groźnych zjawiskach atmosferycznych (wie, w jakich warunkach może powstać np. tornado lub pojawić się opad gradu, wie też, jakie są objawy formowania się groźnego zjawiska atm.)
- zdaje test sprawdzający jego wiedzę z powyżej wymienionych zagadnień *

2) Dokumentalista:
- zakłada lub rozwija wątki dotyczące konkretnych, groźnych zjawisk atmosferycznych, które miały już miejsce,
- analizuje warunki atmosferyczne, jakie panowały podczas wystąpienia danego zjawiska atmosferycznego,
- zbiera artykuły, zdjęcia i filmy ukazujące groźne zjawisko lub szkody , które po nim powstały, po czym podaje linki do tych materiałów na forum, na podstawie tych materiałów robi też własny opis zjawiska na forum, ocenia jego siłę oraz obszar, na którym wystąpiło,
- robi zdjęcia, filmy szkód po zjawisku, następnie prezentuje je na forum.

3) Reporter
- aktywnie śledzi burze i inne zjawiska atm (przemieszcza się za nimi),
- relacjonuje przebieg śledzenia burzy i innych zjawisk na forum,
- wykonuje filmy i zdjęcia zjawisk, materiały te umieszcza na forum,
- wykonuje filmy i zdjęcia szkód po zjawiskach, materiały te umieszcza na forum,

4)Posterunkowy:
- za pomocą zdjęć satelitarnych, obrazów radarowych i obrazów wyładowań rejestrowanych przez detektory wyładowań atm. śledzi bieżącą sytuację meteorologiczną w Polsce, relacjonuje na forum, jaka pogoda aktualnie panuje w Polsce i czego w najbliższym czasie (w ciągu kilku godzin) można się spodziewać w różnych rejonach naszego kraju.
- w czasie przechodzenia fali burz przez Polskę kontaktuje się z Reporterami w celu odpowiedniego nakierowania ich w miejsce, gdzie będą występować najciekawsze zjawiska burzowe. Zalecany jest też kontakt z tzw. osobami zainteresowanymi - czyli np. z osobami, które znajdą się na ścieżce gwałtownej burzy lub które zgłosiły zapotrzebowanie na relacjonowanie bieżącej sytuacji pogodowej w kraju.


Nie jest powiedziane tak, że jakaś osoba, która będzie miała przypisaną rangę "Synoptyka" będzie tylko i wyłącznie prognozować pogodę. Uważam, że zakaz dokumentowania zjawisk meteo. czy zakaz wykonywania obowiązków "Reportera" dla "Meteorolog" byłby bez sensu. Nazwa rangi przypisana do użytkownika będzie informować o tym, w czym dana osoba jest najlepsza.

Konieczność zmian motywuję tym, coraz więcej osób wolałoby, aby na forum powstały rangi "bardziej funkcjonalne", dzięki czemu można by było zorientować się, kto ma jaki wkład jeśli chodzi o nasze forum. Ponadto zaczynają się pojawiać głosy, że w grupach i w rangach panuje bałagan, o czym może świadczyć wątek, który kilka dni temu został założony w tym dziale. Według mnie aby była jasność, kto jest u nas aktywnym, a kto tylko sympatykiem, który to rzadziej lub częściej się pojawia na forum, czasem pisze posty często nie na główny temat tego forum, grupę "Bierni Łowcy" trzeba będzie zlikwidować. Jest to po pierwsze grupa otwarta - każdy, nawet nowo zarejestrowany użytkownik może tam się zgłosić, a po drugie nie raz widziałem już coś takiego, że niektóre osoby, które są u nas przez kilka - kilkanaście dni chcą należeć do tej grupy (zgłaszają się tam, a potem ta grupa staje się ich domyślną grupą) . Niektórym takim się udało wejść do tej grupy iiiiiiiiiiiiiiiiii........ z powodu zaniku aktywności i małej liczby postów musiałem kilka osób z tej grupy usuwać. Oczywiście grupę możemy zamknąć, ale nie wiem, czy trzymanie jej ma jakiś sens. Wolę wyraźy podział na tych którzy są rzeczywiście aktywni i na tych, co przygodę z naszym forum dopiero zaczynają lub z różnych powodów odwiedzają nas niezbyt często i nie piszą licznych i ciekawych postów, nie orientują się też w sprawach bardziej wewnętrznych.
W ogóle jestem przeciwnikiem dużej ilości grup na forum, bo według mnie sprzyja to bałaganowi w grupach no i sporom o to, dlaczego dana osoba jest w "lepszej grupie" i ma nick w kolorku niebieskim, a ja nie, mimo że jestem aktywniejszy od niej... bo mam na przykład więcej postów na liczniku. Ale co z tego, że masz się więcej postów, jak większość jest w dziale Hyde Park albo te posty są krótkie :?: Informuję, że takiej dziecinadzie chcę położyć kres - to za poważne forum, żeby takie sprawy roztrząsać.

Czekam na opinie w tej sprawie, zwłaszcza jeśli chodzi o propozycje nowych rang specjalnych. Ale już teraz uprzedzam - za dużo rang też nie będzie, kilka nowych może się jednak przydać.
Last edited by Anonymous on Thursday, 25 Aug 2011, 09:09, edited 2 times in total.
Reason: Usunięcie ikonki tematu

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Tuesday, 2 Sep 2008, 03:59

NOWY STYL FORUM

Miło mi poinformować, że wprowadziłem nowy styl na forum, czyli VistaXFull :) Jak na razie będę jeszcze na nim dokonywał pewnych modyfikacji lecz nie wpłyną one na działanie forum. Poprawiłem standardowe ikonki tematów na zrobione Paintem i Gimpem chmurki, więc są one już naszą oryginalną twórczością :)W kolejce do zmian pozostały jeszcze angielskie przyciski, ale obiecuję szybkie stworzenie ich polskich odpowiedników ;)

Co do samego stylu forum nie jest on obowiązkowy dla każdego :) Jeżeli danej osobie nie odpowiada, może sobie go zmienić w profilu na inny i dostosować forum do swoich wymagań.

Życzymy przyjemnego korzystania z ciut odmienionego forum ;)

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Tuesday, 2 Sep 2008, 21:53

KANAŁ IRC

Informujemy że dla użytkowników forum został utworzony kanał #skywarn.pl na serwerze POLNetu. Dotychczasowy kanał #plb.irc jest kanałem prywatnym do spraw technicznych na który nikt prócz operatorów nie ma dostępu. Wszystkie rozmowy odbywają się na kanale #skywarn.pl

Niedługo zostanie tutaj również zamieszczony opis konfiguracji programu mIRC dla początkujących użytkowników chcących porozmawiać na tym kanale ;)

Pozdrawiamy :)
Zespół techniczny Polskich Łowców Burz i Skywarn Polska ;)

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Friday, 5 Sep 2008, 23:36

PARAMETRY AWATARÓW

Ze względu na to że obecny styl forum nie miał odpowiednio ustawionych tabel i awatary o większych rozmiarach powodowały przesunięcie pola profilu widocznego obok postu (wyglądało to dość dziwnie) propozycja unormowania awatarów została przyjęta.

Obecne wymiary awatarów to:
-wysokość: 160 px
-szerokość: 140 px
-maksymalny rozmiar pliku graficznego: 28000 bajtów

Bardzo prosimy wszystkich użytkowników o sprawdzenie wymiarów swoich awatarów i ewentualną ich poprawę. W przypadku nie dokonania samodzielnej modyfikacji, awatary zostaną przeskalowane przez któregoś z administratorów i ponownie załadowane do profilu użytkownika.

sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Sunday, 7 Sep 2008, 00:49

POPRAWA SZABLONU STRONY

Od teraz na stronie mamy prawdziwie własny szablon, nie jest to od tej pory adaptacja "wintercall_jc". Szablon ten został nazwany imieniem "skywarn". Dzięki temu usunięte zostały rozbieżności w grafice strony (np. ocenianie).

Dodatkowo, w pustym polu pod belką tytułową, umieściliśmy dodatkowe menu zawierające m.in. mapki potrzebne do obserwacji burz.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Sunday, 7 Sep 2008, 01:03

POLSKIE PRZYCISKI NA FORUM

Dokonałem modyfikacji obiecanych angielskich przycisków, tzn stworzyłem nowe - polskie - od podstaw tak aby nie używać żadnych "gotowców" których zresztą nie było... W najbliższym czasie planujemy także zmianę loga forum oraz ikon na stronie głównej.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Sunday, 7 Sep 2008, 13:05

USUWANIE UŻYTKOWNIKÓW NIEAKTYWNYCH NA FORUM

Informujemy, że w najbliższym tygodniu od 8.09 do 14.09 nastąpi usuwanie użytkowników którzy po rejestracji nie przejawili żadnej aktywności na forum (czyli takich, u których w polu "Ostatnia wizyta" widnieje symbol "-"). Zabieg ten ma na celu lekkie odchudzenie bazy danych ze zbędnych rekordów oraz jest częścią działań konserwacyjnych forum. Jednocześnie informuję że każdy profil przed usunięciem zostanie dokładnie sprawdzony tak, aby nie dokonać błędnych działań pod żadnym pozorem.

Jednocześnie pragnę przypomnieć wszystkim użytkownikom, że na forum działa funkcja "zgłaszania postów". Jeżeli jakiś post łamie zasady netykiety, zawiera błędy, treści niedozwolone lub też z innych przyczyn nie powinien się znajdować na forum, proszę o jego zgłaszanie. Administratorzy i moderatorzy dokonają wtedy koniecznych modyfikacji, lub też usuną dany post.

Wszelkie pytania lub wątpliwości prosimy kierować poprzez PW do grup administratorów i moderatorów.

sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Monday, 8 Sep 2008, 13:21

GRUPY

Utworzyliśmy grupę IMGW specjalnie dla pracowników tej instytucji.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Sunday, 21 Sep 2008, 18:50

RANGI I GRUPY

Zaczęliśmy zmiany w organizacji grup i rang. Grupa "Biernych łowców" została zlikwidowana, a jej członkowie poprzedzielani do nowej grupy "Łowców burz" składającej się z członków dawnej grupy "Aktywnych łowców". Osoby zostały poprzedzielane wg wiedzy oraz postów po sprawdzeniu każdego nicka z osobna. Dodałem także kilka grafik dla rang, wkrótce powstaną kolejne do kolejnych rang. Wkrótce zamieścimy opis, co dana ranga oznacza i jakie funkcje pełni osoba ją posiadająca.

sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Wednesday, 1 Oct 2008, 22:24

OGŁOSZENIA

Stare ogłoszenia zostały przeniesione do Archiwum.

GRUPY

Grupa IMGW została tymczasowo usunięta, będzie przywrócona w razie potrzeby.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Monday, 13 Oct 2008, 00:35

WIDOK POSTÓW

Z widoku postów usunąłem informację o liczbie postów napisanych przez użytkownika, aby nikogo nie kusiło bezsensowne ich nabijanie. Dodałem także widoczność liczby ostrzeżeń jaką posiada autor danego postu. Jest ona widoczna tylko wtedy kiedy liczba ostrzeżeń jest dodatnia, w przypadku ich braku pole to nie jest wyświetlane.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Thursday, 6 Nov 2008, 19:42

USTAWIANIE AWATARÓW

Ze względu na dość często padające pytanie od świeżo zarejestrowanych użytkowników, które brzmi następująco: "Dlaczego nie mogę ustawić sobie awataru? Mam komunikat że awatary są zablokowane..." informuję, że awatar do swojego profilu mogą ustawić tylko osoby które zostały przyjęte do grupy "Sympatyków" lub innej grupy wyższej. "Zarejestrowani użytkownicy" nie mogą ustawiać sobie awatarów w profilu, dopóki nie staną się członkami innej grupy. Aby to uczynić należy wykazywać się aktywnością na forum, pisać sensownie i w odpowiednich działach, oraz ogólnie przestrzegać zasad netykiety. Po zgłoszeniu chęci przystąpienia do grupy sympatyków, taka osoba będzie sprawdzona pod względem wkładu w to forum. Może się też zdarzyć, że administrator po zauważeniu aktywności zadecyduje o wcześniejszym dołączeniu do grupy danej osoby.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Monday, 10 Nov 2008, 21:15

GALERIA ZDJĘĆ

Decyzją administracji zostają wprowadzone następujące zmiany:
Od dnia dzisiejszego wszelkie nasze zdjęcia umieszczamy tylko i wyłącznie w galerii Polskich Łowców Burz (http://www.lowcyburz.pl/galeria) Decyzja ta została podjęta w trosce o nasze forum - zmniejszenia bałaganu, obniżenia transferu na samym forum a także by wypromować galerie PŁB. Zalet można wymieniać wiele min. możliwość komentowania danego zdjęcia, tym samym odciążamy forum z niepotrzebnych postów i bałaganu. Istnieje możliwość oceny zdjęć, tym samym można robić konkurs na najlepszą fotkę miesiąca, unikniemy tzw nieaktywnych linków do zdjęć. Dodatkowo galeria generuje link do umieszczonej fotki i można się pochwalić znajomym itd lub podać link do fotki na forum. Bardzo prosimy autorów zdjęć aktualnie zamieszczonych na forum o przenoszenie ich do galerii i aktualizowania postów poprzez podanie linka do zdjęcia.

Pozdrawiamy!
Zespół moderatorów i administratorów forum

User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Artur_Surowiecki » Monday, 1 Dec 2008, 01:23

PLANOWANE ZMIANY NA FORUM W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Informuję, że mamy zamiar zlikwidować grupę "Sponsorzy" ze względu na liczebność grupy, oraz jej funkcjonalność na forum. Grupa została zamknięta, proszę się nie dopisywać do niej, ani nie prosić o przyjęcie. Być może część osób z tej grupy uzyska awans do grupy Łowców Burz.

Informuje też, że pod koniec grudnia na forum są planowane większe porządki w działach w związku z przygotowaniami forum do następnego roku. Dział "Województwa", w których wpisujecie swoje raporty z obserwacji meteorologicznych zostanie znacząco ograniczony (przede wszystkim będzie znacznie mniej działów, jednak przy zachowaniu porządku), a wszystkie wątki, które będą mieć mniej niż 10 postów na miesiąc - zostaną wykasowane z działu. Nie dotyczy to wątków, w których znajdują się raporty z kilku dni w jednym poście. Chodzi po prostu o to, żeby dane archiwalne na forum były użyteczne do podsumowań wykonywanych co miesiąc lub co rok (tylko przez ciągłość w zbieraniu danych można uzyskać przydatność tych raportów) , a jednocześnie nie zalegały bezsensownie na forum.

//
Dopisane przez: "Kamil_Bogusławski":
Wszelkie tematy które zawierają cenniejsze dane lub są wynikiem dłuższej pracy użytkowników zostaną przeniesione do specjalnych kategorii w archiwum.
//
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur


User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Artur_Surowiecki » Monday, 15 Dec 2008, 19:52

SKASOWANIE GRUPY "SPONSOR PŁB"

Grupa "Sponsor PŁB" zgodnie z zapowiedzią została zlikwidowana. Jednak to tylko drobny porządek w porównaniu z tym, co będzie działo sie na forum na kilka dni przed końcem roku. Wszystko po to, aby forum zostało odpowiednio przygotowane na 2009 rok. Najwięcej zmian - tak jak już wcześniej pisałem - pojawi się w dziale "Województwa", ale wszelkie cenne dane (np. zbierane regularnie) stamtąd nie znikną.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Sunday, 21 Dec 2008, 01:41

NOWE IKONKI POSTÓW I DZIAŁÓW - AKTUALIZACJA

Zostały zmienione ikony działów na głównej stronie forum :) Teraz są chmurki zamiast durnych strzałek. Zmieniłem także ikonki oznaczające posty więc zapoznajcie się z nową legendą na samym dole w jakimś dziale. Teraz panuje zasada: coś nie przeczytanego - chmurka granatowa, coś przeczytanego - chmurka biała. Dodatkowe elementy świadczą np o tym że w danym temacie jest nasz post - wtedy jest pomarańczowa kropka, lub że temat jest popularny co symbolizują piorunki w chmurce.

Jeśli są problemy z widocznością nowego układu (widoczne ciągle stare ikony) proszę odświeżyć kilka razy przeglądarkę (ale nie F5 tylko najlepiej prawym przyciskiem myszki na stronie i wybrać "Odśwież"), spróbować usunąć pliki cookie (polecenie na dole głównej strony forum) lub zrestartować przeglądarkę (dotyczy zwłaszcza Mozilli i Opery). W przypadku pytań, wątpliwości, uwag lub problemów - proszę o PW :)

User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Artur_Surowiecki » Sunday, 21 Dec 2008, 03:37

ZMIANA ORGANIZACJI FOR I SUB-FOR W DZIAŁACH

Zaczęły się obiecywane zmiany w dziale "Województwa". Działy dotyczące 3 województw uzyskały już nowy porządek, kolejne działy będą porządkowane w następnych dniach. Tematy, które są przeznaczone do usunięcia z powodu zbyt małej liczby postów i niewielkiej ilości danych tam zgromadzonych nie mają zmienionych nazw tematów, tzn. nie mają w temacie dopisane miesiąca i roku, z którego pochodzą. Będą one usunięte wraz z poddziałami pozakładanymi na dany miesiąc, natomiast tematy zawierające dużą ilość danych zostaną przeniesione do działu założonego na dany rok kalendarzowy.
Taki zabieg sprawi, że poruszanie po forum będzie łatwiejsze, a długa lista działów forum znacząco się skróci. Poniżej zamieszczam fragment listy już po wprowadzeniu pierwszych zmian w dziale "Województwa".

Image
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Friday, 26 Dec 2008, 05:11


User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Artur_Surowiecki » Wednesday, 31 Dec 2008, 04:01

CZYSZCZENIE DZIAŁÓW

Obecnie znowu czyścimy działy. Proszę się nie dziwić, że niektórym liczba postów zmalała. Na forum niestety było sporo tematów dawno nie poruszanych i już w żaden sposób nie przydatnych, została więc podjęta decyzja o usunięciu tych wątków. Dotyczyło to szczególnie działów archiwalnych. Ponadto został skasowany dział VIP - "Sprawy techniczne". Od dziś jest już tylko jeden dział typu VIP, który od tej pory będzie też służył do umieszczania tych tematów, które wcześniej były zamieszczane w skasowanym dzis dziale.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Friday, 2 Jan 2009, 02:32

NOWI MODERATORZY GLOBALNI

Pragnę poinformować wszystkich że do ekipy moderatorów globalnych decyzją administracji dołączyły 2 nowe osoby:


oraz


Loginy prowadzą bezpośrednio do profili tychże osób. Zostały one wybrane na okres 1 miesiąca. Po tym okresie administracja podejmie decyzję o pozostawieniu ich na tym stanowisku lub też nie.

Wszelkie uwagi odnośnie pracy nowych moderatorów, skargi i inne problemy proszę zgłaszać do mnie poprzez e mail lub PW na forum.

sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Thursday, 8 Jan 2009, 05:07

LAYOUT STRONY

Poprawiony wygląd niektórych elementów, wyłączono niepotrzebne (albo psujące wygląd strony) moduły. Proszę zgłaszać mi kolejne niedociągnięcia, jeżeli zostaną znalezione.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Friday, 9 Jan 2009, 02:36

STYL FORUM

Poprawiony został styl forum oraz ujednolicony ze stroną główną Polskich Łowców Burz. W najbliższych dniach będą wprowadzane jeszcze drobne poprawki kosmetyczne o których informować w ogłoszeniach globalnych nie będziemy.

W przypadku błędów, uwag, lub sugestii dotyczących:
- wyglądu strony głównej - proszę wysyłać PW z odpowiednią informacją do ,
- wyglądu forum - proszę wysyłać PW z odpowiednią informacją do .

sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Friday, 9 Jan 2009, 19:59

STYL FORUM

Nieco poprawiona kompatybilność kolorystyczna niektórych elementów i grup.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Tuesday, 20 Jan 2009, 22:51

DZIAŁANIE SYSTEMU FORUM

Dokonano synchronizacji całego forum, dzięki czemu różne liczne błędy powinny zostać skorygowane oraz naprawione. Dotyczy to zwłaszcza systemu publikacji postów w niektórych działach lub podmieniania autora przez system. Jednak mogą zdarzyć się różne anomalie. Dlatego też:
NOWE LOGO SKYWARN POLSKA ORAZ NOWE GRAFIKI

User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Artur_Surowiecki » Wednesday, 4 Feb 2009, 03:16

LIKWIDACJA DZIAŁU "SYTUACJE NA DROGACH"

Zgodnie z wynikami ankiety prowadzonej przez ostatnie 10 dni w dziale "Sytuacje na drogach", dział zostaje zlikwidowany. Dział przez bardzo długi czas był martwy, natomiast coraz więcej było uwag, iż dział należy zlikwidować, gdyż jest niepotrzebny. Wyniki ankiety potwierdziły taką opinię - 91% użytkowników forum, którzy oddali głosy w ankiecie, opowiedziało się za usunięciem działu.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Monday, 9 Feb 2009, 04:10

DODATKOWE POLE PROFILU (NUMER W SIECI GADU-GADU)


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Monday, 9 Feb 2009, 05:52

ROZSZERZONE STATYSTYKI


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Monday, 9 Feb 2009, 17:00

DODATKOWE POLE PROFILU (PSEUDONIM)


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Friday, 13 Feb 2009, 16:33

ZMIANA GŁÓWNEGO MENU FORUM

Zmieniłem trochę główne menu forum na samej górze, dodając linki do głównej strony Polskich Łowców Burz oraz do czatu. Poprawiłem także wyświetlanie kilku elementów z pakietu językowego.

W przypadku zauważenia nieodpowiedniego tłumaczenia jakiejkolwiek części forum, lub propozycji co do nowych elementów w menu, proszę o lub mail.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Kamil_Bogusławski » Monday, 16 Feb 2009, 02:38

ROZMIARY ZDJĘĆ, OBRAZKÓW I INNYCH GRAFIK

Informuję że wyeliminowaliśmy możliwość zamieszczania na forum grafik o wymiarach większych niż 640 px na 480 px. Do postów w znacznikach 'img' można zamieszczać grafiki tylko i wyłącznie nie przekraczające podanych wymiarów. Większe zdjęcia można umieszczać ale tylko jako linki zewnętrzne (znaczniki 'url')(oczywiście nie mogą one łamać niczyich praw autorskich). Ograniczenie to ma na celu wyeliminowanie w przyszłości zdjęć które wymiarami psują wygląd tematów. Oczywiście zamieszczanie miniaturek zdjęć działających jako linki prowadzące do dużych grafik są dozwolone a nawet wskazane.
sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Wednesday, 18 Feb 2009, 16:36

NOWA GRUPA I RANGA NA FORUM - SKYPREDICT
Z powodu wdrażania systemu SkyPredict musieliśmy utworzyć nową grupę, dzięki której możliwe było umieszczenie linków do panela logowania/dokumentacji poza zasięgiem osób nieuprawnionych.

Dalsze plany wdrażania:
ZAMKNIĘCIE TEMATÓW DO WYDAWANIA OSTRZEŻEŃ I MAPA NA FORUM
19.02.2009 00:00 - zostanie wdrożony nowy system, zamkniemy więc wszystkie tematy, w których umieszczane były ostrzeżenia meteorologiczne. Zamiast tego w belce działu będzie widoczna zawsze aktualna miniatura mapy ostrzeżeń meteorologicznych.

MAPA NA STRONIE GŁÓWNEJ
19.02.2009 00:00 - miniatura mapy ostrzeżeń powędruje na stronę główną PŁB, będzie umieszczona nad menu.

sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Thursday, 19 Feb 2009, 14:31

POPRAWIENIE BŁĘDÓW NA STRONIE

Strona, po wielu poprawkach, przeszła walidację HTML oraz CSS, dzięki czemu mogłem zamieścić odpowiednie certyfikaty w linkach.
Nie gwarantuję, że kod będzie poprawny na wszystkich podstronach, bo nie jestem w stanie jej sprawdzić po zalogowaniu (walidator sprawdza witrynę dostępną dla gości). Póki co zapewniam poprawność na stronie głównej i w komentarzach.

sea
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1027
Joined: Friday, 9 May 2008, 02:27
Pseudonim: Sea
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby sea » Sunday, 22 Feb 2009, 14:14

MAPKA PROGNOZY POGODY NA STRONIE
SkyPredict został także narzędziem do wydawania małych mapek pogodowych na stronę główną.

User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postby Artur_Surowiecki » Thursday, 2 Apr 2009, 10:18

MAŁY UPDATE STRONY WWW

Dodano kilka linków (strona główna, lewy dolny róg) oraz skasowano przycisk prowadzący do galerii z menu głównego do czasu ponownego uruchomienia galerii. Wcześniej uaktualniono skalę ostrzeżeń dostępną na naszej stronie.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur


User avatar
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Posts: 4794
Joined: Sunday, 11 Nov 2007, 20:24
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postby Artur_Surowiecki » Wednesday, 29 Apr 2009, 02:43

CZYSZCZENIE FORUM PO RAZ KOLEJNY I NIE OSTATNI ...
Przeczyściłem troszkę forum - usunąłem tzw. nikomu niepotrzebne starocie - wątki, które od dawna nie są kontynuowane, mało tego - część z nich była zablokowana. W najbliższych dniach będą wykonywane kolejne prace porządkowe z niektórymi wątkami, które nam zalegają i powinny zostać usunięte. Proszę się nie dziwić nieznacznym zmniejszeniem ilości napisanych postów.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur


User avatar
Dariusz_Wierzbicki
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 1025
Joined: Friday, 29 Feb 2008, 03:14
Pseudonim: Meteo
GG: 0
Location: Warszawa
Contact:

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postby Dariusz_Wierzbicki » Friday, 1 May 2009, 02:08

GALERIA ZDJĘĆ

Po krótkiej przerwie ruszyła ponownie nasza galeria zdjęć, dostępna jest pod adresem http://www.lowcyburz.eu/
Galeria będzie ciągle modernizowana łącznie z grafiką i poprawkami w skrypcie dodającymi różne przydatne komponenty, min pojawi się możliwość dodawania filmów .

Ważne!!!!
Przy tworzeniu swojego konta bardzo proszę rejestrować się takim samym nickiem jaki używany jest na forum.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postby Kamil_Bogusławski » Saturday, 16 May 2009, 18:29

CZAS EDYCJI POSTÓW


Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postby Kamil_Bogusławski » Monday, 18 May 2009, 23:51

ZMIANA GRAFIKI RANG ORAZ EDYCJA WIDOKU PROFILU W POSTACH

Dokonałem lekkiego odświeżenia grafik rang, dzięki czemu różne z nich nie zlewają się ze sobą. Każda jest teraz oddzielnego koloru lub odcieniu.

Dodatkowo poddałem edycji plik wyświetlający wątek oraz posty, a dokładnie to pole wyświetlające profil użytkownika obok jego postu. Informację o dostępności (online / offline) przesunąłem pod rangę i awatar (do tej pory była tuż pod loginem co nie wyglądało zbyt dobrze). Teraz myślę że wygląda to o wiele lepiej - widać login, rangę i awatar użytkownika a mniej istotne informacje są pod spodem. Jeżeli pojawiły by się jakiekolwiek problemy to proszę o kontakt przez PW lub mail.

Kamil_Bogusławski

Ważne zmiany na forum, stronie lub w organizacji PŁB

Postby Kamil_Bogusławski » Thursday, 4 Jun 2009, 02:20

REGULAMIN GŁÓWNY FORUM

Informujemy że z dniem 04.06.2009 o godzinie 02:10 został wprowadzony nowy regulamin forum Polskich Łowców Burz - Skywarn Polska dostępny oraz jako ogłoszenie globalne wyświetlane we wszystkich działach na forum.

Kamil_Bogusławski

Ważne zmiany na forum, stronie lub w organizacji PŁB

Postby Kamil_Bogusławski » Thursday, 4 Jun 2009, 23:21

IKONY POSTÓW I DZIAŁÓW

Zrobiłem nowe ikonki na forum. Mam nadzieję że są one ładniejsze niż poprzednie a zarówno będą równie czytelne. W przypadku zauważenia w nich błędu proszę o kontakt PW.

UWAGA! Proszę o kilkukrotne odświeżenie strony głównej forum oraz podstron w przypadku kiedy nie wszystkie ikonki są zamienione na nowe. Wynika to z tego że przeglądarki buforują obrazki i nie sprawdzają za każdym razem czy te się zmieniły.


Return to “Pogoda w Polsce”