Kilka słów o stowarzyszeniu Polskich Łowców Burz

Jest to odpowiednie miejsce do rozpoczęcia aktywności na forum poprzez przedstawienie się innym użytkownikom :)
SYSTEM

Kilka słów o stowarzyszeniu Polskich Łowców Burz

Postautor: SYSTEM » czwartek, 6 mar 2008, 18:12

Każdy, kto wchodzi na stronę zapewne zastanawia się, kim jesteśmy, co robimy i co ta organizacja ma na celu czynić. Pomysł powstania owej grupy ludzi powstał oczywiście na wzór podobnych grup "tropicieli tornad" w Stanach Zjednoczonych.

Występowanie tornad czy trąb powietrznych w Polsce jest coraz częstszym zjawiskiem i:

jest ich coraz więcej i są groźniejsze;
inne zjawiska (burze, śnieżyce, gołoledź, mrozy, upały) są coraz bardziej dotkliwe dla ludzi i powodują naprawdę wielkie zniszczenia dóbr osobistych.

Po ostatnich wydarzeniach koło Częstochowy kiedy to na okolice zszedł "lej", o którym nikt nie ostrzegał (IMGW jak i CZK zdjęło ostrzeżenie tuż po godzinie 15, co zaowocowało straszliwymi stratami w ludziach jak i dobrach osobistych i mienia publicznego) CHCEMY TO ZMIENIĆ!


Po przejściu tornada jak również silnych burz nad całym Krajem nagle wszystkie służby wydały niepotrzebne ostrzeżenia o zbliżających się kolejnych groźnych zjawisk - wielu ludzi (w tym schorowanych dla których stres jest niewskazany ze względu na zagrożenie życia) nie przespało nocy wpatrując się w niebo, paląc gromnice w oknach jak i starannie modląc się o to, aby żywioł ich nie dotknął ... Wielu mieszkańców Kraju niepotrzebnie czekało na "palec Boży" ...

W naszym kraju coraz więcej słyszymy także o gwałtownych zjawiskach pogodowych typu: burza, śnieżyca, silny lub ciągły opad deszczu grożący powstaniem powodzi, gołoledź, silne mrozy, czy wysokie temperatury. Jako silna i dobrze rozwijająca się grupa ludzi zajmująca się, czy to zawodowo, czy to amatorsko problemami występowania owych groźnych zjawisk chcemy działać dla dobra ludzkości (społeczeństwa Kraju). Cele jakie nam przyświęcają to przede wszystkim ostrzeganie, zapoznawanie mieszkańców naszego Kraju przystępną podstawową wiedzą na temat groźnych zjawisk, oraz ukazywanie Im zniszczeń, które powodują. Zasadą jaką kierują się członkowie organizacji to "Ostrzegać, badać, ukazywać i pomagać".


Bardzo serdecznie pozdrawiam, oraz życzę udanego surfowania po stronie jak i na forum, oraz brania czynnego udziału w jego rozwoju jak i całej organizacji!Pozdrawiamy serdecznie!

Grupa Polskich Łowców Burz - Skywarn Polska

Wróć do „O nas”