Strona 1 z 1

Schron przeciw tornadom, gwałtownym burzom

: środa, 16 sty 2013, 10:58
autor: Oskar Hernacki
Witam!
Ostatnio mi się nudzi, bo przecież są ferie :D, więc postanowiłem poczytać coś na ten temat i założyć nowy wątek ;). Pierwsza myśl na temat schronu to zapewne bezpieczeństwo, bo przecież ma tam być bezpiecznie. A jak wykonać własnej roboty taki schron? Najlepiej zrobić go wtedy gdy gleba nie jest zbytnio zamarznięta, dlatego że najbezpieczniej byłoby zrobić schron pod ziemią z wiadomych przyczyn. A, wíęc wykopać z pół metrową dziurę w kształcie rury i oczywiście zamocować jakiś właz czy drzwi :D oraz drabinkę i wzmocnić ściany wejścia. Następnie wykopać (tak znów kopanie, bo jakże inaczej to zrobić) jakby mały pokój, z 2 metry na 2 metry i z 2 metry wysokości. Wzmocnić całość najlepiej deskami i drewnem. Najlepiej by było by było tam oświetlenie, ale wystarcz żeby tam była latarka z zapasowymi bateriami. Co ma tam być? Najlepiej woda i trochę żywności i najważniejsze radio i apteczka.

Całość musi być solidna i dobrze zaplanowana, tak aby szybko trafić z domu do schronu. Mogą też być tam małe meble m.in. stolik, szufladki :).

Jak na razie chyba nie jest konieczne to robić, bo Polska to nie USA :-D. Dom z piwnicą może być bezpieczniejszy, ale dużo ludzi nie ma piwnic.

To tylko taki projekt, zapraszam do dyskusji i uwag odnośnie pomysłu.
Pozdrawiam!
Oskar

Re: Schron przeciw tornadom, gwałtownym burzom

: poniedziałek, 18 mar 2013, 22:43
autor: Magdalena Izdebska
Dziwię się że jeszcze nikt nie skomentował tego posta.. ;) A więc drogi Heroe dlaczego właściwie napisałeś to wszystko? Przepraszam ale nie wiem co mam powiedzieć/napisać bo dalej jestem w szoku... " A, wíęc wykopać z pół metrową dziurę w kształcie rury i oczywiście zamocować jakiś właz czy drzwi oraz drabinkę i wzmocnić ściany wejścia. Następnie wykopać (tak znów kopanie, bo jakże inaczej to zrobić) jakby mały pokój, z 2 metry na 2 metry i z 2 metry wysokości. Wzmocnić całość najlepiej deskami i drewnem. Najlepiej by było by było tam oświetlenie, ale wystarcz żeby tam była latarka z zapasowymi bateriami. Co ma tam być? Najlepiej woda i trochę żywności i najważniejsze radio i apteczka.

Całość musi być solidna i dobrze zaplanowana, tak aby szybko trafić z domu do schronu. Mogą też być tam małe meble m.in. stolik, szufladki "


Bądźmy poważni, to nie jest dział humorystycznych opowiastek dla dzieci tylko temat, na którym można się SENSOWNIE wypowiadać o zasadach bezpieczeństwa, przepraszam za to że jestem taka bezpośrednia ale takie posty tylko zaśmiecają forum.

Re: Schron przeciw tornadom, gwałtownym burzom

: wtorek, 19 mar 2013, 01:25
autor: kiara
Madzia, może się kolega za dużo Hobbita naoglądał.. Pół metrowa dziura w kształcie rury, mały stolik, szufladki, mały pokój- wszystko się zgadza.

Re: Schron przeciw tornadom, gwałtownym burzom

: wtorek, 19 mar 2013, 11:24
autor: ariasz
Wyjdzie z tego jałowa dyskusja, też wcześniej nie widziałem tego filmu... tfu tematu. Aby uniknąć bezsensownych postów zamknę ten temat, ponieważ to nie forum Sci-Fi (czasem mam wrażenie, że przydałby się taki dział).