Strona 1 z 1

Osoby dysponujące pojazdami

: niedziela, 8 kwie 2012, 18:25
autor: Grzegorz_Zawiślak
Witam,
Wielkimi krokami zbliżamy się do miesięcy, w których ryzyko występowania burz z towarzyszącymi im niszczycielskimi zjawiskami jest zdecydowanie największe w całym roku. Czytając forum zauważyłem, iż coraz to więcej osób deklaruje chęci jeżdżenia za burzami (chodzi mi przede wszystkim o samochody), dlatego też chciałbym, aby w tym temacie wpisały się poszczególne osoby, dysponujące pojazdem, jednocześnie podając swoje namiary. Chcę także, by dana osoba określiła możliwy rejon działania w pogoni za niszczycielskim żywiołem (gmina, powiat, województwo, regiony poza swoim województwem). Co prawda nie moim celem jest zajmowanie się grupami lokalnymi, ale uważam, iż po wpisaniu się tutaj przez Was, będziemy mogli łatwiej zebrać ekipę z danego obszaru i wspólnymi siłami ruszyć w teren, tym samym tworząc sieć naocznych obserwatorów. Naszym celem - jak wiadomo - byłoby nie tylko zbieranie interesujących nas materiałów, ale przede wszystkim szybkie wydawanie precyzyjnych ostrzeżeń, poprzez przekazywanie informacji osobom pełniącym dyżury (wciąż trwają prace nad udoskonaleniem systemu Sky Predict), a także informowanie o niebezpieczeństwie odpowiednich służb. Wydaje mi się, że w czasie największych incydentów burzowych, ten wątek pomoże w szybszej komunikacji między zmotoryzowanymi łowcami i pomoże szybciej zebrać ludzi do wyjazdu w teren ;). Tak więc czekam na Wasze wpisy :).

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: niedziela, 8 kwie 2012, 18:57
autor: Rafał Dzik
Jako że w pełni popieram inicjatywę Grześka wpisuję się na listę ;) Terenem działania byłby obszar województwa świętokrzyskiego, w szczególnych przypadkach wystąpienia bardzo gwałtownych zjawisk burzowych, również województwa sąsiednie wchodziłyby w grę. Tyle, że wyjeżdżać mógłbym głównie w weekendy. Namiary na mnie macie ;)

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: niedziela, 8 kwie 2012, 19:13
autor: Piotr_Żurowski
Jak już pisałem tobie Grześku to jestem za tym pomysłem.;) Mój rejon mobilnego działania to Małopolska, Świętokrzyskie ( ze względu na to że będe wpadał do kuzyna Damiana.:D) oraz część zachodnia Podkarpackiego. W razie pilnego kontaktu w sprawie łowów proszę o kontakt pod numerem 698284782.:)

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: niedziela, 8 kwie 2012, 19:45
autor: Paweł_Cholewa

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: poniedziałek, 9 kwie 2012, 08:52
autor: Szymon Walczakiewicz
Moje okolice to woj. zachodniopomorskie oraz granica polsko-niemiecka na tym odcinku. Podczas prognozowanych silnych incydentów burzowych jestem w stanie pojechać nawet dalej jednak przy większej ilości osób ponieważ paliwo obecnie nie należy do najtańszych ;)

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: poniedziałek, 9 kwie 2012, 23:31
autor: Wojtek_Pilorz
Tak jak w poprzednim sezonie będę się starał monitorować sytuację w moim regionie, jednak w tym roku moje możliwości czasowe będą dość mocno ograniczone przez praktyki terenowe. Obszar działania wyznaczony na podstawie doświadczeń z poprzedniego sezonu jest odległy ode mnie o maksymalnie godzinę jazdy. Obszar ten jest ograniczony: na południu do linii Jastrzębia Zdroju, na północy do linii Częstochowy, zachodzie do linii Opola i na wschodzie do granicy z woj. małopolskim. W przypadku groźniejszej sytuacji można w szerszym gronie wybrać się również dalej.

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: niedziela, 29 kwie 2012, 21:16
autor: Mikołaj_Lulkiewicz
Dziś stałem się posiadaczem pojazdu. Tak więc łowy będą już wyglądały o wiele lepiej. Mój teren działania to oczywiście Grodzisk Wielkopolski i okolice w promieniu 50 kilometrów od mojej miejscowości. Jeśli będzie się kroiło coś poważniejszego to nie wykluczam wyruszenia w dalszą trasę i wzięcia 2-3 osób po małej zrzutce na paliwo. :D

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: sobota, 9 cze 2012, 19:04
autor: Nikita
Ja też jestem mobilna :-). Mieszkam w Jaworznie - często mogę jeździć Jaworzno-Katowice (i okolice) Chrzanów, czasem Kraków - często też Częstochowa - i okolice - weekendy.
Pozdrawiam :-)

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: sobota, 7 lip 2012, 12:23
autor: Marcin_Gołębiowski
Witam, ja też jak najbardziej bym był za. Mieszkam w Kościelcu (Małopolskie).

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: środa, 28 sie 2013, 14:31
autor: anton8888
Witam. Tak więc i ja posiadam auto i deklaruje swoją pomoc w miarę możliwości gdy będzie się coś działo na niebie. Moje terytorium łowów, to okolice Bielska Podlaskiego, bo w tym właśnie mieście mieszkam. Jakby się działo coś naprawdę interesującego, to mogę wyskoczyć nawet trochę dalej ;) Pozdrawiam.

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: niedziela, 29 maja 2016, 15:17
autor: Daniel_Piekarski
Witam po długiej nieobecności na forum:) Dysponuje samochodem i w tym sezonie planuje kilka poważniejszych wypadów za burzami. Zapraszam innych łowców do współpracy :)

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: sobota, 4 cze 2016, 13:27
autor: WavesWatcher
Hej. Sezon w pełni :) posiadam samochód terenowy, zwykle obserwuję z okolic Pszczyny ale jak by było coś konkretnego mogę pojechać dalej. Zapraszam innych łowców do współpracy.

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: poniedziałek, 6 cze 2016, 21:46
autor: Mateusz Pardygał
Wavers odezwij się do mnie ;)

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: piątek, 29 lip 2016, 16:53
autor: Piotr Szuster
Posiadam pojazd. Mój rewir to przede wszystkim powiat Chrzanowski.

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: środa, 17 sie 2016, 23:54
autor: Kubullus
Posiadam pojazd.
Orzysz (Mazury - okolice Śniardw)
Niestety napęd na tył w sedanie, więc większy teren odpada.

Re: Osoby dysponujące pojazdami

: piątek, 2 wrz 2016, 22:13
autor: Sebastian Centrum
Łódź oraz kierunek na zachód tj okolice Łasku. Dysponuję czasem i autem. Sprzęt do łowienia jako taki również w posiadaniu, wiedza w temacie jakaś jest. Gdybyś ktoś na kolejny sezon reflektował to proszę pisać. Być może jeszcze w tym roku będzie okazja żeby się gdzieś wybrać.