Prognoza krótkoterminowa.

Dział, w którym zachęcamy do pisania swoich prognoz pogody i dyskusji o nadciągających nad Polskę zagrożeniach meteorologicznych. Dział moderowany, dostępny dla większości użytkowników.

Moderator: SkyPredict

Forum rules
1) Dział przeznaczony na prognozy pogody i dyskusje o nadchodzących warunkach pogodowych w Polsce.
2) Wypowiedzi w postach muszą być treściwe i na temat.
3) Zalecane jest stosowanie języka specjalistycznego.
4) Nie wskazane jest używanie języka potocznego.
User avatar
Peter13
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 713
Joined: Sunday, 5 Oct 2014, 15:59
Pseudonim: Peter Siwiec
GG: 0
Location: Kraków ( Stary Bieżanów)
Contact:

Prognoza krótkoterminowa.

Postby Peter13 » Monday, 12 Jan 2015, 19:27

Najbliższe 2 dni zapowiadają się w pogodzie raczej jesiennie niż zimowo, ponieważ miejscami popada deszcz i mżawka. Temperatura będzie plusowa (miejscami powyżej +10 stopni). Noce tylko miejscami mogą przynieść słabe przymrozki i te właśnie możliwe są dzisiaj w nocy w górach gdzie przewiduje się miejscami -3,-1 stopni. Mgieł natomiast ze względu na wiatr nie powinno być.
Jeśli chodzi o opady atmosferyczne to dzisiaj w nocy prognozuje się na północy oraz w centrum kraju deszcz okresami dość intensywny. Poza tym powinno być dość stabilnie w pogodzie, nawet z pogodniejszym niebem zwłaszcza na południu. Na termometrach przewiduje się od -3,-1 stopnia miejscami w górach ( wyższych partiach) w głębi kraju do +3,+5 stopni, do +6,+7 stopni na zachodzie i nad morzem.
We wtorek natomiast w pogodzie bez większych zmian, chociaż opadów w stosunku do dzisiejszej nocy może być mniej to mimo wszystko popada na północy oraz w centrum kraju okresami nieco mocniej. Poza tym ma być więcej pogodnego nieba oraz najmniej chmur w stosunku do północy kraju. Na termometrach prognozuje się od +4,+6 stopni miejscami na wschodzie w głębi kraju do +7,+10 stopni do +11,+12 na południowym-zachodzie i miejscami w Małopolsce. W górach możliwy słaby fen, który może sprawić że zrobi się cieplej.
W środę tymczasem aura zapowiada się gorsza niż w dniu poprzednim ponieważ na niebie ma być większe zachmurzenie z niewieloma pogodnymi miejscami. Przejaśnienia możliwe na wschodzie. Dodatkowo na zachodzie i w centrum oraz na północy miejscami popada przeważnie deszcz. Poza tym powinno być lepiej, chociaż na południu zwłaszcza w górach może oprócz deszczu popadać deszcz ze śniegiem a w wyższych partiach także śniegu. Na termometrach może być od +2,+3 stopni na południu Podkarpacia w głębi kraju do +5,+7 stopni do +8,+10 stopni w centrum i na południu.
Wiatr w tych dniach ma być przeważnie umiarkowany, miejscami słaby okresami silniejszy w porywach do 40-55 kilometrów na godzinę. Nad morzem porywy do 65 kilometrów na godzinę. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni.
Aktualne ciśnienie w Krakowie wynosi 990,7 hPa i rośnie z małymi wahaniami.

Return to “Prognozy pogody (nieoficjalne) dla Polski i dyskusje o zbliżających się groźnych zjawiskach”