Trąba Powietrzna 15.08.2008 r .

RazorBlade
Pseudonim: Razor
Numer GG: 9161594
Kontakt:

Trąba Powietrzna 15.08.2008 r .

Postautor: RazorBlade » środa, 23 lis 2011, 15:32

Do końca życia nie zapomnę tego piątkowego wieczoru.

Zniszczenia lasu w powiecie Piotrkowskim (woj. łódzkie)

Film . woj łódzkie , świetne nagrania

Genialny film - okolice Radomska (woj. łódzkie )

Kolejny świetny film

Ostatnio zmieniony środa, 23 lis 2011, 15:42 przez Paweł_Cholewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Woj. łódzkie - z małej litery nazwa województwa w takim przypadku i nie "w powiedzie" - w powiecie :)

Awatar użytkownika
Kamil Sekulski
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Enzo
Numer GG: 6173675
Kontakt:

Re: Trąba Powietrzna 15.08.2008 r .

Postautor: Kamil Sekulski » czwartek, 24 lis 2011, 18:45

O ile dobrze kojarzę to zdjęcie satelitarne prezentuje okolice miejscowości Skotniki (Nadleśnictwo Przedbórz).
Faktycznie wyglądało to stosunkowo dramatycznie, połamane słupy elektryczne, powyrywane drzewa.
Nie mi oceniać siłę trąby, bo zostało to już wykonane w odpowiednim temacie.
Jednakże tego zdjęcia nie widziałem :)
Pozdrawiam, Kamil Sekulski

RazorBlade
Pseudonim: Razor
Numer GG: 9161594
Kontakt:

Postautor: RazorBlade » piątek, 25 lis 2011, 16:12

Nie, są to okolice miejscowości Rajsko Małe - Łochyńsko - Stara Wieś :D :D

Awatar użytkownika
Kamil Sekulski
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Enzo
Numer GG: 6173675
Kontakt:

Postautor: Kamil Sekulski » piątek, 25 lis 2011, 19:57

Obrazki bardzo przypominają mi moje okolice.
Podobny pas zniszczeń i krajobraz.
Pozdrawiam, Kamil Sekulski

Awatar użytkownika
Agnieszka_Włodarczyk
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 2654774
Kontakt:

Postautor: Agnieszka_Włodarczyk » wtorek, 24 lip 2012, 23:30

Z racji zbliżającej się 4 rocznicy wydarzeń z 15.08.2008 nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić Wam kilka zdjęć z mojej relacji ze zniszczeń. Relacja ta jest o tyle nietypowa, że praktycznie nie zawiera zdjęć zniszczeń gospodarstw i dorobku ludzi. Wszystko dlatego, że po dotarciu wraz z koleżanką do strefy zniszczeń w Stobiecku Miejskim (k. Radomska) dnia 17.08 postanowiłyśmy schować aparaty. Było tam już wystarczająco dużo obiektywów kamer i aparatów..., to co widziałyśmy zdecydowałyśmy zachować w pamięci... A w pamięci został obraz nie do opisania. Jest w internecie wiele relacji foto i video, także można to obejrzeć. Nie zastąpi to jednak widoku na żywo. Jadąc rowerami przez Stobiecko Miejskie początkowo wszystko wydawało nam się normalne, żadnych zniszczeń, jednak za kolejnym z zakrętów zrobiło się jakoś jaśniej... dachy pozrywane, powyrywane z kawałkami murów gdzie były zakotwienia, słabsze budynki gospodarcze praktycznie do połowy zrujnowane, słupy energetyczne i drzewa powalone na ulice, budynki, samochody. Szerokość pasa zniszczeń nas przeraziła, budynki pozbawione dachów ciągnęły się praktycznie do końca miejscowości pod samą trasę DK1. Wśród poszkodowanych ludzi, strażaków zakładających plandeki na domy i innych pomagających przewijała się ogromna ilość gapiów. Rowerami przejechałyśmy przez Stobiecko Miejskie, część Radomska, i zakończyłyśmy fotografowanie w miejscowości Blok Dobryszyce. Poniżej link do zdjęć.
http://agarskof4.picturepush.com/album/ ... e-Box.html
Te 2 przedstawiające trąbę powietrzna wykonała moja koleżanka. Ja w tym czasie na swoim podwórku przyglądałam się rotacji myśląc, że coś dziwnego się dzieje. Teraz żałuje, że przegapiłam to wszystko a z drugiej strony cieszę się, że wszystko oszczędziło mój dom. Udało mi się zrobić zdjęcie fragmentu kowadła chmurowego z tego dnia. Na datę na zdjęciu nie patrzcie, nie ustawiałam jej i nie wyłączyłam opcji wyświetlania daty.
Do opowiadania z tego dnia jest sporo, ale to dla zainteresowanych i już nie tutaj chyba, bo i tak się już rozpisałam i chyba dostane lekko po uszach za to :/ :p. Jest też kilka innych zdjęć, które uznałam z mniej znaczące. Zainteresowanym mogę je przedstawić np na ogólnopolskim zlocie w Tarnowskich Górach.

Wróć do „Wichury(Trąby powietrzne) i zniszczenia z nimi związane”