[Tornado]-24.09.2007-Peterborough/Wielka Brytania

Awatar użytkownika
Krzysztof_Skupień
Pseudonim: SuperBusiu
Numer GG: 0
Kontakt:

[Tornado]-24.09.2007-Peterborough/Wielka Brytania

Postautor: Krzysztof_Skupień » środa, 15 wrz 2010, 11:31

W dniu 24 września 2007 roku tornado uderzyło w Peterborough. Około godziny 7.40 rano Pan David Hetherington był świadkiem niecodziennego zdarzenia. Poruszając się drogą A47 w dzielnicy Eye na wschód od dzielnicy Bretton zauważył jak tuż przed nim wirujący wiatr zrywa grube i ciężkie gałęzie po czym unosi jadącego przed nim Peugeota 405 kombi. Prawie natychmiast wirująca kolumna podniosła następnie jadącego VW Caddy i zrzuciła do rowu w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Pan Hetherington wezwał policję i pogotowie ratunkowe. Podczas opisu zdarzenia stwierdził : "Nigdy nie widziałem czegoś takiego , samochód został uniesiony co najmniej kilka centymetrów nad ziemią". Podczas dalszej podróży zauważył mnóstwo pourywanych gałęzi które zalegały na drodze. Kierowca Vw Caddy był wstrząśnięty i przerażony jednak doznał jedynie lekkich obrażeń. Pojawiły się również doniesienia o przejściu tornado przez drogę A605 w pobliżu Whittlesey. Siłę tornada oszacowano na F1 w skali Fujity. Tornado zostało potwierdzone przez licznych świadków , policję i służby drogowe mimo iż nie ma dokumentacji fotograficznej ani filmowej z powyższego zdarzenia.

Informacje pochodzą z serwisu Telegraph PeterboroughToday

Peterborough leżące w środkowej Anglii jest bardzo często nawiedzane przez tornada , właściwie co roku zdarza się jakiś incydent związany z tornadem. Jako że nie znalazłem zdjęć z tornada z 24 września pozwolę sobie zamieścić zdjęcia z innego ale tylko domniemanego lecz nie potwierdzonego tornada z dnia 22.06.2007 nad Peterborough. Brak zalezionych doniesień o szkodach nie pozwala na stwierdzenie tornada a jedynie sporego Funnel Clouda którego osobiście byłem świadkiem.

Źródło:

Wróć do „2000 - 2009”