Silne burze-8-9.06.2018- Węgry, Rumunia, Słowenia, Czechy

Dział przeznaczony na omawianie niebezpiecznych zjawisk pogodowych występujących w Europie, takich jak sztormy, wichury, orkany, ulewy, gwałtowne zjawiska burzowe (prócz tornad) i inne.
Przemek Dudek
Sympatyk
Sympatyk
Posts: 181
Joined: Thursday, 8 Mar 2018, 09:30
GG: 0
Location: Trzylatków Mały k. Grójca, woj.mazowieckie, pow.grójecki
Contact:

Silne burze-8-9.06.2018- Węgry, Rumunia, Słowenia, Czechy

Postby Przemek Dudek » Monday, 11 Jun 2018, 20:09

Węgry i Słowenia
W dniu 8.06.2018 roku Węgry nawiedziły gwałtowne burze, którym towarzyszyły ulewne opady deszczu powodujące podtopienia oraz silny wiatr. Wystąpiły przerwy w dostawach energii elektrycznej. Niestety zginęły 4 Osoby po tym jak na samochód, którym podróżowali przewróciło się 40-metrowe drzewo. Do tragedii doszło w miejscowości Dombóváron.
Tego samego dnia na terenie Słowenii wystąpiły burze z gradem. Najbardziej ucierpiały gminy: Črnomelj i Novo Mesto, gdzie padał grad wielkości jabłek. Spowodował on poważne uszkodzenia samochodów i zniszczenia pokryć dachowych budynków i upraw rolnych.
Źródła informacji:
Burze na Węgrzech-
Gradobicie w Słowenii-
Rumunia i Czechy
Natomiast w sobotę wieczorem (9.06.2018) południowo-zachodnią część Rumunii także nawiedziły silne burze, którym towarzyszyły takie same zjawiska pogodowe, jak dzień wcześniej w sąsiednich Węgrzech.
Cztery osoby zostały lekko ranne, a jedną osobę przewieziono do szpitala po tym jak silny wiatr, towarzyszący burzy zniszczył namiot cyrkowy, w którym akurat skończyło się przedstawienie. Do zdarzenia doszło w Drobeta-Turnu Severin.
Tego samego dnia burze z ulewami nawiedziły północną część Republiki Czeskiej, z Pragą włącznie. W ich wyniku został częściowo sparaliżowany transport miejski w stolicy Czech. Niestety w wyniku burzy zginęła jedna osoba.
Źródła informacji:
Burze w Rumunii-
Burze w Czechach-

Return to “Wichury, nawałnice i inne groźne zjawiska atm. - Europa”