Sierpień - 2009

Dział archiwalny. Wszystkie nieaktualne tematy z relacjami na żywo ze zjawisk pogodowych, które występowały w Polsce.
Regulamin forum
W tym dziale nie można dodawać nowych postów!
Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » wtorek, 11 sie 2009, 17:31

W Zielonce od samego rana na niebie sporo chmur. Początkowo było ono przykryte chmurami warstwowymi, które na szczęście nie przynosiły opadów. Zmieniło to się jednak wraz z nadejściem strefy opadowej ciągnącej się od Polski północnej, przez centralną, aż po południową. W chmury warstwowe deszczowe, które przynoszą ciągły, aczkolwiek niezbyt silny deszcz, od czasu do czasu wbudowują się Cumulonimbusy. Podczas nich występują z kolei umiarkowane / dość silne, lecz krótkotrwałe opady deszczu. Poza tym jest chłodno - w tej chwili po nie tak dawnym ustąpieniu opadu temperatura wynosi +18,3 st.C.
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

Awatar użytkownika
Mateusz_Zamajtys
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Aksado
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Mateusz_Zamajtys » wtorek, 11 sie 2009, 18:37

No i w Giżycku pojawił się pierwszy i w dodatku wielkoskalowy deszcz w tym miesiącu. :) Pada nieprzerwanie od 14 ,na początku były to słabe opady z Ns,które jednak z biegiem czasu nasilały się i swoje apogeum miały miedzy 16 a 17.W tej chwili ponownie pada słaby deszcz ,a właściwie mżawka.Front powoli się przesuwa na wschód więc niedługo pewnie się zacznie rozpogadzać,a w chłodniejszej masie za frontem może pojawi się jakaś słaba burza :)
Prognozy GFS na kolejny tydzień zaczynają być coraz to ciekawsze :) U mnie ostatnia burza przechodziła, uwaga ! - 7 lipca :? W końcu przydałaby się jakaś przynajmniej "popierdówka" :D
Pozdrawiam ;)
E-mail: aksado@wp.pl
Sprzęt: Panasonic DMC FZ-45 ; karta SDHC 16 GB; statyw
Obrazek

Awatar użytkownika
Adamsky
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Adamsky
Numer GG: 10987129
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Adamsky » wtorek, 11 sie 2009, 20:00

Oto parę fotek burzy która obecnie znajduje się w okolicach Częstochowy, tak ją widać z mojego podwórka :o http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f6 ... 400ac.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d10 ... aca4c.html Burza wygląda raczej na słabą ale łowcy z Cz-wy dadzą znać?!?
trust#1
Adam Winkler

Awatar użytkownika
Bartosz_S
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 8606897
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Bartosz_S » wtorek, 11 sie 2009, 20:14

Tymczasem nad Bełchatowem można podziwiać piękne mammatusy, z kowadła burzy która obecnie znajduje się nad Częstochową. Wieczór całe szczęście wynagrodził ponad połowę dnia, ponieważ się wypogodziło, temp. 18st.C.
Dziś będzie można obserwować perseidy.
Obrazek

Ama18
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Ama18 » wtorek, 11 sie 2009, 20:15

W Kępnie mniej więcej do godz. 14 padał deszcz, czasami przelotnie, czasami silniej. Po południu zaczęło się rozpogadzać, temperatura skoczyła do 20'C, obecnie obniżyła się o 2'.

Kilka zdjęć z częstochowskiej komórki (wspomnianej wcześniej):

Rafał_Cieślak

Sierpień - 2009

Postautor: Rafał_Cieślak » wtorek, 11 sie 2009, 20:32

Nad Częstochową za dużo nie było. Nie odzywałem się tutaj, bo zapomniałem. Ładnie wyglądała ciut wcześniejsza komórka.. z bardzo pofaudowanym shelfem. Teraz wyglądało jak by się na SC klasycznego patrzało :D

patrykostry
Pseudonim: patrykostry
Numer GG: 9786711
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: patrykostry » wtorek, 11 sie 2009, 21:05

W Prabutach od rana na zmianę padało i przestawało. Lekko powiał wiatr no i jest dosyć chłodno jak na letnią pogodę. Rano niebo było w pełni zachmurzone, popołudniu zaczęło się przejaśniać a teraz są tylko pojedyncze chmury na niebie. Pojawiło się również delikatne zamglenie przy gruncie. Wiatr ucichł.
Chciałbyś dowiedzieć się, jaka sytuacja jest u mnie w regionie? A może tak tylko porozmawiać? Proszę bardzo :)
GG: 9786711 (często niewidoczny, w razie co - odpiszę później)
Email: patrykostry(a)o2.pl

sea
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Sea
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: sea » środa, 12 sie 2009, 04:59

Oglądam właśnie na niebie ciekawe błyski między chmurowe, które są dość dziwne... występują rzadko i są słabe, ale obok nie ma żadnego opadu. Blids nic nie rejestruje, a niebo przykryte jest stratocumulusem. Może jakaś mała komórka się utworzyła, która nie daje opadu, jedynie ruch wewnętrzny powoduje ładowanie się chmury? Może daje zjawisko virga? Ciekawe to jest...

Awatar użytkownika
Daniel_Piekarski
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Daniel_Piekarski » środa, 12 sie 2009, 12:27

W wielu regionach kraju przechodzą krótkotrwałe lecz intensywne opady deszczu.Najbardziej zorganizowane komórki opadowe znajdują się na Wybrzeżu.Na wschodzie kraju pojawiają się pojedyncze wyładowania.Jedna z komórek konwekcyjnych przeszła właśnie przez Lębork.Temperatura wynosi 19st, wieje silny zachodni i północno-zachodni wiatr, który w porywach przekracza 40km/h.W następnych godzinach spodziewam się dalszych przelotnych opadów.
Obrazek
kom:721618069
gg:15920600

Michał_Lisiak
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Mikelis
Numer GG: 0
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Michał_Lisiak » środa, 12 sie 2009, 16:36

Pozdrawiam, Michał.
Adres email: mikelis5@wp.pl; michal.lisiak@op.pl

Revan144
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Revan144 » środa, 12 sie 2009, 18:41

W Suwałkach po miesiącu czasu wreszcie coś zaczęło się dziać. Dwie godziny temu przechodziły potężne, ciężkie chmury, które dały trochę deszczu i silnego wiatru. W tej chwili temperatura spadła do 18*C, praktycznie nie ma wiatru, a zachmurzenie duże. Czekam na poprawę pogody no i na burze oczywiście ;]

Damian Zbieg
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: congestus
Numer GG: 8436566
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Damian Zbieg » środa, 12 sie 2009, 18:47

W Żarach tymczasem przeszła niewielka burza ;) z dość dobrze uformowaną, niewielką linią szkwału. Dała tylko 2 wyładowania, ale za to mocno padało w mojej skali 9/10 no i powiał umiarkowanie silny wiatr z zachodu. Obecnie burza przesuwa się w kierunku ESE. U mnie widać kowadło po burzowe i przejaśnienia idące od północy. Spadło 7 mm deszczu a temperatura wynosi 20 st. Wiatr bardzo słabiutki z zachodu.

Awatar użytkownika
Piotr_Skowroński
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: skowron
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Piotr_Skowroński » środa, 12 sie 2009, 19:55

W Krzyżu Wielkopolskim właśnie skończyła się słaba burza która dała 12 wyładowań.
Nic na to nie wskazywało że coś na północnym-zachodzie Woj.Wielkopolskiego może się utworzyć, ale się utworzyło 8-) Była to pierwsza słaba burza od 20 lipca.
Opad również był solidny. Teraz się ochłodziło z 23 do 17 stopni, ciśnienie 1012hPa, punkt rosy 12 stopni. Komórka poszła w kierunku SE.
Obrazek

EDIT: Z zachodu nadciągają kolejne burzowe chmury.
Ostatnio zmieniony środa, 12 sie 2009, 20:23 przez Piotr_Skowroński, łącznie zmieniany 1 raz.

Patrol
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Patrol » środa, 12 sie 2009, 19:56

Witam! Właśnie od strony zachodniej i północno-zachodniej coś się zaczyna dziać, widzę chyba kawałek Cebka, jednak nie jestem pewien, bowiem chmury , które są niżej ,,zasłaniają" mi pole widzenia, jest chłodnawo (przyjemnie), wieje przyjemny wiaterek, od strony północno-zachodniej niebo jest granatowe, ale mnie to raczej ominie z boku , ponieważ wiatr jest w kierunku wschodnim :)
Będę informował jak coś się zacznie dziać!
Pozdrawiam Łowców :)

EDIT:
Robi się coraz ciemniej, słychać już grzmoty :)

patrykostry
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: patrykostry » środa, 12 sie 2009, 20:34

Dzisiaj zowu pogoda w kratkę. Rano mocno wiał wiatr, było nawet ciepło. Później raz padało a raz nie. Niebo było całkowicie zasłonięte przez ciemne chmury. Teraz jest zimno, wiatru już nie ma, a niebo jest w połowie zachmurzone. Wolałem jak było ciepło wieczorami...
Chciałbyś dowiedzieć się, jaka sytuacja jest u mnie w regionie? A może tak tylko porozmawiać? Proszę bardzo :)

Mikołaj_Lulkiewicz
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Mikołaj_Lulkiewicz » środa, 12 sie 2009, 21:08

W mojej miejscowości cały dzień było ładnie, tzn. temperatura ok. 23 stopni i chłodny wiatr ze strony północno-zachodniej. Na niebie dominowały Cumulusy, niektóre się troszeczkę wypiętrzały, ale nic z tego nie było :evil: . Ok. godziny 18.30 z zachodu przybyło trochę ciemnych chmur, przez jakieś 10 minut dały umiarkowany opad deszczu i trochę silniejszy wiatr. Obecnie nie pada, a na niebie trochę chmur z piętra wysokiego. ;)

Awatar użytkownika
Spirit
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 4603353
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Spirit » środa, 12 sie 2009, 23:21

W Węgrach (dolnośląskie) cały dzień prawie chmury, z których myślałam, że coś będzie, skończyło się na przelotnym opadzie deszczu, słabym bardzo, od rana wiał mocny wiatr, żadnych burz, ogólnie nuda. :(

Awatar użytkownika
Krzysiek_Trębicki
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: krzys_shepard; 8ctavarium
Numer GG: 13884251
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Krzysiek_Trębicki » środa, 12 sie 2009, 23:34

Dziś w moim regionie dał o sobie znać kolejny pofalowany front atmosferyczny. Właśnie jakąś godzinę temu w Jeleniej Górze solidnie popadało. Myślałem, że to może jakieś Cb-ki, ale podczerwone zdjęcia satelitarne wskazują na raczej niskie chmury. Zatem trafił mi się jakiś całkiem wydajny opadowo nimbostratus. Od tamtego czasu mamy tu mżawkę, tak jak ukazuje to radar,
Jutro całkiem sporo dynamiki pojawi się w troposferze dzięki obecności jet streamu. Niestety do ciekawszych zjawisk brakować będzie chwiejności, a szkoda.
Pozdrawiam, Krzysiek

Obrazek

GG: 13884251
e-mail: krzys_shepard@interia.pl

bigbird
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: bigbird » czwartek, 13 sie 2009, 09:07

W Gdańsku dzisiejszy dzień zaczyna się podobnie jak wczorajszy i przedwczorajszy: pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami, sucho lecz chłodno. Jednak radary pokazują obecność licznych komórek z silnym opadami deszczu wzdłuż wybrzeża od Łeby po Hel, występuje tam też wiele wyładowań. Fajnie by było, jakby któraś z tych burz zawędrowała nad Trójmiasto – ostatnio mi się burza trafiła aż 24 lipca, wypadałoby żeby w końcu pogoda stała się trochę ciekawsza :)
Poniżej widać, jaka dynamiczna pogoda panuje na Wybrzeżu:

EDIT: właśnie usłyszałem słaby grzmot :)

Burzołap;)
Pseudonim: leszczu
Numer GG: 6061903
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Burzołap;) » czwartek, 13 sie 2009, 10:41

Witam :), u mnie w Ciechanowie ostatnie 2 dni to pogoda w kratke (we wtorek padało praktycznie cały dzień, deszcz był drobny ale czasem intensywniejszy) wczoraj tylko rano pokropiło a reszte dnia bylo sucho i bardzo ladnie, dzis za to niedawno obudziły mnie grzmoty z chmur burzowych, które obecnie przemieszczają sie z łódzkiego, poprzez zachodnie Mazowsze. Niestety przeszły bokiem południową stroną ale widac ze sie rozbudowaly jeszcze bardziej. Chmury są ciemne i daja duzy opad deszczu. Popierdówka tez była (dobre i to), troche popadało, ale na południe ode mnie (daleko patrzac w las prawie nie było go widac) wiec to o czymś swiadczy :) może cos jeszcze dziś wpadnie bo patrzac na południową i północną Polskę tam jest dużo ciekawiej niz w środkowej.
Pozdrawiam i zyczę udanych, bezpiecznych łowów.

Awatar użytkownika
Igor_Dorobisz
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: dorbi
Numer GG: 64004
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Igor_Dorobisz » czwartek, 13 sie 2009, 10:47

Z racji tego, że od morza dzieli mnie może 10 km max, potwierdzam, że wzdłuż wybrzeża przemieszcza się strefa opadów i sporadycznie pojawiają się wyładowania. Nieprzyjemnie, mokro i zimno. Szczere współczucia dla urlopowiczów nad morzem...
Igor Dorobisz
gg: 64004

Awatar użytkownika
Kamil_Mazur
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 43247374
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Kamil_Mazur » czwartek, 13 sie 2009, 11:09

Od 6 rano pada u mnie nieustannie deszcz. Ma on natężenie umiarkowane. Niebo całkowicie zaciągnięte Nimbostratusem. Temperatura wynosi 16*C. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego. W tej chwili pada w woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, na południu podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego a także na wschodzie opolskiego. Komórki konwekcyjne znajdują się też w pomorskim, a takzę na pograniczu Mazowsza, Kujaw, Wielkopolski i łódzkiego.

Awatar użytkownika
sebak1313
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Pre_dator
Numer GG: 8649911
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: sebak1313 » czwartek, 13 sie 2009, 11:51

Na północy woj. Łódzkiego przeszła jakieś 30 min temu burza z kilkoma wyładowaniami, silnym deszczem oraz silniejszym wiatrem ok. 60 km\h. Zaczął się również rozwijać shelf cloud. Wszystko momentalnie wybuchło gdy byłem na polu niestety bez aparatu :( :(
Wiśniewski Michał - W naszym mieście Łodzi -
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon120
Pseudonim: Grzybol;Sajmek
Numer GG: 1159076
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Szymon120 » czwartek, 13 sie 2009, 12:03

Witam !
W Koninie o godzinie 8:32 byla mocna ulewa. Teraz jest 21.5*C Wiatr N. Na niebie Cumulonimbusy.
Jak widac Na radarach Z blidsa, kolo mojego regionu tworza sie jakies komorki burzowe. no ale jak na niebo patrzac to na nic wiekszego sie nie zanosi .

Tu screen z Blidsa :
Obrazek

Pozdrawiam, Szymon Grzelak

Marcin20
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Marcin20 » czwartek, 13 sie 2009, 12:35

W tej chwili nad Mazowszem (za Warszawą) utworzyła się dobrze zorganizowana linia szkwału, która zmierza na wschód w stronę miejscowości Siedlce i Węgrów .Na dalszy jej rozwój warunki są patrząc na uskoki wiatru, a także konwergencje.Stąd też pewnie mocniej powieje z owej burzy i oczywiście już raczej towarzyszy jej piękny shelf cloud. Po za tym na północy kraju powstają pojedyncze komórki konwekcyjne dające sporadycznie wyładowania.

Awatar użytkownika
Dariusz_Wierzbicki
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Meteo
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Dariusz_Wierzbicki » czwartek, 13 sie 2009, 12:36

Jakieś 20 - 30 minut temu nad Warszawą przeszła burza połączona z silną ulewą która trwała około 10-15 minut ;) W moim rejonie po za silnym opadem pojawił się także silniejszy wiatr którego prędkość w porywach mogła osiągać 60-65km/h, większość wyładowań to były CC ale zdarzyło się kilka Cg i to dość mocnych ;) Myślę że to jeszcze nie koniec burz nad Warszawą w ciągu dzisiejszego dnia powinna pojawić się jeszcze jedna ale zobaczymy. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » czwartek, 13 sie 2009, 12:44

Przez Zielonkę przechodzi, a w zasadzie kończy się już burza z ulewą trwającą około 12 minut. Na obrazie radarowym z godziny 09:50 UTC widać organizację burzy w linię szkwałową. Podczas jej dojścia do mnie zerwał się silniejszy wiatr, który w porywach osiągał ok. 45 km/h (niewykluczone jednak, że gdy linia ta wkroczy w silniejszą chwiejność oraz silniejsze uskoki pionowe wiatru, porywy te mogą być jeszcze mocniejsze). Dodatkowo wystąpiło dość sporo wyładowań atmosferycznych (zaobserwowałem głównie między chmurowe). Temperatura po przejściu burzy spadła z +20 stopni Celsjusza do zaledwie +15 st.C. Mimo że burza jest już dość daleko ode mnie, to nadal są słyszalne całkiem mocne grzmoty.

EDIT: Dorzucam jeszcze zdjęcie zalanej przy moim bloku ulicy:

Obrazek
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

Revan144
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Revan144 » czwartek, 13 sie 2009, 13:23

Parę minut temu w Suwałkach przeszła konwekcyjna strefa opadowa z chmurami Cu Fractus. Opad był na tyle duży że przez 10 minut chodniki i drogi były pozalewane. Strefa opadów dała także porywy wiatru do 40 km/h. Temperatura wynosi 20*C, jak na razie cisza, ale cały czas chodzą ciężkie, czarne chmury... Może w końcu burza się zapowiada? Zobaczymy ;]

Awatar użytkownika
Mateusz_Zamajtys
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Mateusz_Zamajtys » czwartek, 13 sie 2009, 14:10

Przed chwilą wróciłem z trasy Białystok-Giżycko.Miałem okazję podziwiać komórkę burzową,która przeszła niedawno nad północną częścią Mazur.Bardzo ładnie prezentowała gdy dojechałem do Ełku - wyglądała nawet groźnie.Widoczny był piękny Cb incus :D .Niestety dalsza droga nie uniemożliwiła mi obserwacji tej burzy z powodu dużych obszarów leśnych,które niemal wszystko mi zasłaniały :( Komórka zapewne niesie ze sobą sporą ilość deszczu o czym mogą świadczyć ogromne kałuże i pozalewane niektóre chodniki.
W tej chwili od zachodu zbliża się kolejna strefa opadów konwekcyjnych,może znów pojawi się jakaś burza :) Temperatura wynosi 18 stopni.
I gdy chciałem stawiać kropkę ,usłyszałem teraz słaby grzmot :D Idę wypatrywać owej burzy. :)
Pozdrawiam ;)
Obrazek

Revan144
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Revan144 » czwartek, 13 sie 2009, 17:13

Awatar użytkownika
Karol Szyszko
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: SzychaK
Numer GG: 18761774
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Karol Szyszko » czwartek, 13 sie 2009, 21:40

Dziś wyjątkowo zdaje raport z Motycza :D (10 km) na południe od Lublina. Około godziny 5 rano padał deszcz. Potem wyszło słońce i po chwili znów się rozpadało. Zaczęło się niewinnie a potem padało z 3 godziny. Następnie znów się rozpogodziło. Około godziny 18-stej nad Lublinem pojawiło się kowadło iiii.... po chwili się rozpłynęło. :|
Trofea
Burze- 30
Funnel Cloud- 1
Shelf Cloud- 4
Wall Cloud- 2
Dust Devil- 1

-
E-mail:
karolf1fan@gmail.com
-
Powodzenia w sezonie!

patrykostry
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: patrykostry » czwartek, 13 sie 2009, 23:15

U mnie w Prabutach pogoda znowu w kratkę. Od rana - raz było ok, raz lało porządnie przez 5 minut i tak z 4 razy. Obudziło mnie porządnie huknięcie, ale burzy w sumie nie było... :( No i porywy wiatru były znaczne. Od popołudnia zaczęło się przejaśniać, ale nasunęło się jeszcze kilka ciemnych chmur. Teraz już nie ma wiatru, niebo w połowie zachmurzone, ale zimno... Już popołudniu było zimno, pierwszy raz od miesiąca ubrałem bluzę. Coś czuję, że już nie będzie tak często upałów :(

Awatar użytkownika
Piotr_Skowroński
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: skowron
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Piotr_Skowroński » czwartek, 13 sie 2009, 23:25

Dziś dzień w Krzyżu Wielkopolskim rozpoczął się w miarę słoneczną pogodą która się pogorszyła o godzinie 11:35 i zaczął na krótko padać deszcz o charakterze umiarkowanym. W ciągu dnia rozpogodziło się a na niebie dominowały cumulusy. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podskoczyła do 22 stopni, wiatr chwilami był odczuwalny który w porywach osiągał do 30km/h, szczególnie podczas opadu. Ciekawa sytuacja panuje na Bałtyku gdzie przechodzą komórki burzowe, lecz do mnie nic nie powinno zawitać.
Aktualnie temperatura wynosi 22 stopnie przy wilgotności powietrza 71%, wiatr słaby z południowego-zachodu.

Podrawiam

Awatar użytkownika
Daniel_Piekarski
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Daniel_Piekarski » piątek, 14 sie 2009, 10:35

Wczorajszy dzień mogę uznać za burzowy.Kilka komórek burzowych minęło Lębork od północy, mimo to w godzinach nocnych mogłem obserwować ładny spektakl wyładowań chmurowych. W godzinach porannych także grzmiało. Przez godzinę co parę minut było słychać grzmoty.Druga seria wyładowań przyszła późnym wieczorem. Błyski na horyzoncie zauważyłem około godziny 21:30.Kilka wyładowań i burza wygasła. Spadł dość intensywny deszcz, później niebo wypogodziło się. Myślałem, że to już koniec zjawisk burzowych na dziś. Nic z tego! Po godzinie 22 na północno-zachodnim i północnym horyzoncie znów obserwowałem rozbłyski. Błyskało się średnio co 1-2 minuty. Komórka burzowa przechodziła na północ od Lęborka. Zjawiska trwały do godziny 23:30. 8-)

: Kilka zdjęć z nocnej burzy :arrow:

Ostatnio zmieniony piątek, 14 sie 2009, 11:47 przez Grzegorz_Zawiślak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błędy w zdaniach
Obrazek
kom:721618069
gg:15920600

Awatar użytkownika
Mateusz_Zamajtys
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Mateusz_Zamajtys » piątek, 14 sie 2009, 12:27

Do Giżycka w tej chwili zaczyna zbliżać się od zachodu czarna masa chmur (Cu;Cb) .Pewnie za chwilę nieco popada,ale na burze raczej nie ma co liczyć :( Temperatura wynosi 23 stopni i wieje dość silny wiatr.Punkt rosy:12.
Pozdrawiam ;)
Obrazek

Krzysztof_Gałach
Numer GG: 7956264
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Krzysztof_Gałach » piątek, 14 sie 2009, 12:44

Witam. W Łukowie dość wietrzna pogoda. Wiatr przeważnie umiarkowany z kierunku WNW.
Pojawiają jednak się co jakiś czas silniejsze porywy do ok. 35 - 40 km/h. Jest to spowodowane sporą różnicą ciśnienia pomiędzy
zatoką niskiego ciśnienia znad pn.-zach. Rosji a wyżem, który znajduje się nad Francją i Niemcami.
Jest dość chłodno. Temperatura na wysokości 2 m oscyluje na poziomie ok. 20-21 st.C.
Zachmurzenie umiarkowane wypełniają Cu fra, med o podstawie ok. 600 m oraz Ci.
Pozdrawiam, Krzysiek

seywind
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Bimbek
Numer GG: 992038
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: seywind » poniedziałek, 17 sie 2009, 00:10

W Koninie cały dzień upalnie i sucho... Oddychać się nie dało, za to nad jeziorko idealnie. Niebo bezchmurne, idealnie czyste... A zapowiadali burze :(, a tu nawet na chmurki popatrzeć nie można było :(.

Mikołaj_Lulkiewicz
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Mikołaj_Lulkiewicz » poniedziałek, 17 sie 2009, 06:47

Właśnie zostałem obudzony przez dosyć potężny grzmot :o !!! W Grodzisku jest burza, która przyszła od strony zachodniej. Błyska się co 2-3 minuty, jak na razie tylko wyładowania chmurowe, ale grzmoty są dosyć głośne. Pisząc ten post zaczął padać deszcz. Komórka kieruje się w strony wschodu. Tu "widać" burze:

Edit:
Ale walnęło!!! Właśnie uderzył doziemny-chyba na zakończenie bo burza już sobie "poszła".
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sie 2009, 11:45 przez Paweł_Cholewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Literówki

seywind
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Bimbek
Numer GG: 992038
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: seywind » poniedziałek, 17 sie 2009, 09:17

Do Konina też doszła. Padało przez 10-15minut ale teraz już znowu czyste niebo sie pojawia. I również na zakończenie mocno walnęło :) ale nic ciekawego.

Awatar użytkownika
Adamsky
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Adamsky
Numer GG: 10987129
Kontakt:

Sierpień - 2009

Postautor: Adamsky » poniedziałek, 17 sie 2009, 09:23

Dziś będzie chyba ciekawie. Od wczesnego ranka pojawiają się komórki burzowe. Teraz są dwie takie strefy - w centrum Polski i zmierza w kierunku stolicy i druga mniejsza ale szybko rozwijająca się na północy dolnośląskiego zmierzająca na zachód czyli do mnie ;) na zachodzie widzę jakby kowadło chyba to z tej dolnośląskiej komórki. Takich komórek w najbliższych godzinach powstanie na pewno więcej.
trust#1
Adam Winkler

Wróć do „Relacje na żywo w Polsce - archiwum od 2007r.”