Czerwiec 2016 - Europa

Dyskusje i wiadomości o bieżących wydarzeniach pogodowych w Europie i na Świecie.
Regulamin forum
UWAGA: Co miesiąc moderacja forum będzie zakładać w tym dziale nowe tematy. Jednocześnie stare tematy będą blokowane i przenoszone do poddziału archiwalnego. Przypominamy, że posty umieszczone w dziale muszą być treściwe i dotyczyć istotnych oraz ciekawych wydarzeń pogodowych poza granicami Polski.
twmichal
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 2 cze 2011, 22:15
Numer GG: 0
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Kontakt:

Czerwiec 2016 - Europa

Postautor: twmichal » wtorek, 21 cze 2016, 22:02

W mediach można znaleźć bardzo dużo materiałów dokumentujących zniszczenia dokonane przez układ który narodził się w Serbii, a następnie przeszedł przez Węgry, Rumunię, Ukrainę, Białoruś i dalej w głąb Rosji. Superkomórka, która w tym czasie narodziła się nad Słowacją i przeszła przez Polskę i Białoruś wydaje się niczym w porównaniu z drogą tego monstrum: To prawie 2000km!

Na fb pojawiają się zdjęcia i filmy tornada które przeszło nad miejscowością Pancevo w Serbii oraz gradzin które miały średnicę do 12cm!


Awatar użytkownika
MateuszB
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 101
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2015, 15:29
Pseudonim: QazMati
Numer GG: 0
Lokalizacja: Radomicko (Wlkp.) k.Leszna
Kontakt:

Re: Czerwiec 2016 - Europa

Postautor: MateuszB » czwartek, 23 cze 2016, 22:16

Aktualnie w Europie Środkowej, a dokładnie w Belgii, Holandii, północno-zachodnich Niemczech oraz Danii występują burze o bardzo gwałtownym charakterze. Burze charakteryzują się bardzo silnym downburstem. Sygnatura odbiciowości radarowej przekracza 60dBZ co oznacza, że występują tam najprawdopodobniej opady gradu jak i bardzo ulewny, nawalny deszcz. Burze wielokomórkowe jak i superkomórki są bardzo aktywne elektrycznie. Już w najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć zapewne szkody jakie te burze wyrządziły. Załączam zdjęcie ze strony lightningmaps.org
Jak będę wiedział więcej, to opublikuję to tutaj ;)
Obrazek

@edit - pierwsze fotki :
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Relacje na żywo”