Strona 1 z 3

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 08:53
autor: Mariusz Świąder
Witajcie.

Napotkałem poważny problem. Chcąc obejrzeć obraz radarowy z serwera IMGW, muszę bardzo długo czekać aż się załaduje, ale co gorsza, najczęściej obraz ten się nie ładuje (timeout). Pojęcia nie mam jak państwowy organ jest zarządzany, że dopuszcza do takich ułomności swoich systemów.
W naszym wypadku jest to o tyle ważne, że na tej podstawie wiemy gdzie się udać, lub skąd i w którym kierunku uciekać, ale to nie ma szans się udać jak obrazek się nie ładuje.
Wytropiłem jakie to obrazki wysiadają, sami spróbujcie... i

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p011.gif
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p012.gif
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p013.gif
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p014.gif
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p015.gif
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p016.gif
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p017.gif
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogod ... 0/p018.gif

Byłoby wspaniale gdyby przedstawicielstwo PŁB poważnie porozmawiało o tym ustrojstwie, aby poprawili prędkość serwera/łącza do tych grafik.
Obecnie działa to fatalnie o ile w ogóle wyświetli cokolwiek.

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 12:18
autor: Areecki
Myślę, że to zależy głównie od serwera i liczby odwiedzających użytkowników.
Powinni przenieść aplikacje na inny serwer - tak który by utrzymał ciężar
odwiedzin Polskich Łowców Burz.
Też mam z tym problemy - czasami muszę odświeżać po 5 - 10 razy żeby się załadowało ...
To jest poważna sprawa ponieważ dla wielu łowców ten radar jest na 1 miejscu jeżeli chodzi
o informacje pogodowe dostępne w necie.
Pozdrawiam

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 14:01
autor: Artur Misztela
No najprawdopodobniej jest to wina serwera. Napotkałem ta same problemy wczoraj i przedwczoraj;/
Ale może to jest też problem reklam i nowości na stronie....??

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 15:21
autor: luki99
Na pogodynce też bardzo długo ładuje radary . Trochę to uciążliwe ponieważ trzeba kilkukrotnie klikać odśwież . :evil:

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 15:24
autor: Mariusz Świąder
Każdy tu może płakać, ale mi chodzi o to by ktoś załatwił sprawę z IMGW, poszedł w kilka osób do DYR. i zapytał się czy mają zamiar coś z tym zrobić bo jest lipa straszna.

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 16:00
autor: Artur_Surowiecki
IMGW może zainwestowało spore pieniądze jeśli chodzi o serwery, które przetwarzają i przechowują dane meteorologiczne, ale jeśli chodzi o serwery, na których są ich strony internetowe - szkoda o nich gadać... być może mają też fatalną jakość łącza. Praktycznie jak się dzieje coś większego nad Polską jeśli chodzi o pogodę, to padają nie tylko obrazy radarowe, ale praktycznie wszystko - włącznie ze stroną http://www.pogodynka.pl oraz ze stroną IMGW. Dostanie się tam, jeśli przez Polskę przechodzi fala burz, coraz bardziej graniczy z cudem.

P.S. Mogę podpowiedzieć, że używając przeglądarki Opera strony IMGW, a zwłaszcza obrazy radarowe wczytują się łatwiej i szybciej, niż w przypadku innych przeglądarek.

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 17:18
autor: Mariusz Świąder

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 18:05
autor: sebak1313
Z reguły tak jest gdy coś się dzieje: jakieś burze itp. gdy jest cisza w pogodzie to chodzi wszystko normalnie. Ja z reguły 5-10 razy muszę odświeżać by weszło, kilka razy wogule wejść nie mogłem. Niech zainwestują w takie serwery jakie ma n-k :D :D :D :D

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 18:28
autor: Areecki

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 19:13
autor: meteoman

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 19:34
autor: Kamil_Bogusławski
Jest tylko taka kwestia, czy my powinniśmy im o tym mówić? Raczej mają tam administratora lub kilku którzy się tym zajmują i powinni na bieżąco patrzeć na stan obciążenia Apacha (bo prawdopodobnie na nim stoją strony) oraz ewentualnego transferu odebranych / wysłanych, lub też przeciążenia procesora komputera serwerowego. Niestety tak trudno jest określić co oni tam mają. Można ewentualnie wysłać maila do zarządzających stroną z prośbą o przeprowadzenie testów. Ale prawdę mówiąc to nie wiem czy to ma sens... A jeśli już to powinny to zrobić maks 3 osoby, które dodatkowo wiedzą coś w tym temacie.

Serwery IMGW

: środa, 27 maja 2009, 20:03
autor: Dariusz_Wierzbicki
Trudno tu odpowiedzieć Mariuszu na twoje pytanie odnośnie spotkania z dyrektorem IMGW ponieważ sprawa jest dosyć skomplikowana, jak wiadomo dofinansowanie z Min środowiska jest...
Także nie gwarantuję iż tę sprawę załatwię ale postaram się coś poruszyć w centrali ;) Ale muszę przestrzec już teraz przed hura optymizmem, bo jeśli to będą jednak kwestie finansów to mało prawdopodobne bym coś osiągnął ;) Postaram się odwiedzić Instytut w nadchodzących dniach.

Serwery IMGW

: czwartek, 28 maja 2009, 08:37
autor: Mariusz Świąder
To nie jest kwestia finansów, tylko ruszenia tyłka by coś w tej sprawie zrobili z prostej zasady, że są zobowiązani do serwowania danych w sprawny sposób.
Na to biorą dużą kasę, a ten sprawny sposób jak widzimy jest dalece nie sprawny i w efekcie nie da się sprawdzać informacji, przy byle burzy, a co będzie w trudniejszej sytuacji?

Bardzo nie cierpię sytuacji gdy instytucja państwowa, która jest do czegoś zobowiązana nic nie robi by poprawiać jakość swoich usług szczególnie w przypadku gdy ta jakość jest tak kiepska jak to obserwujemy. Jak czegoś nie zrobią to pogadam z dziennikarzami i może wtedy zechce im się coś zrobić, jak będzie głośno o tym że coś im nie działa.

Serwery IMGW

: czwartek, 28 maja 2009, 21:36
autor: Areecki
Żeby nie wyszło tak, że panowie z imgw zamkną opcje radaru 10 minutowego ...
Bo to by była katastrofa. Myślę, że na razie powinna jedna osoba z kimś konkretnym
na spokojnie porozmawiać o tym. Nasza organizacja jest już dość rozbudowana ale nie mamy
jeszcze takiego wpływu na IMGW jak byśmy chcieli. W sumie dużo nie chcemy, bo tylko
poprawnego działania produktów radarowych i innych potrzebnych nam informacji...

Serwery IMGW

: piątek, 29 maja 2009, 13:34
autor: Mariusz Świąder
Zauważyłem że lekko ich serwer odetkało. Ciekawe czemu?
Przestali ściągać filmy z rapida lub p2p? :x

Właśnie sprawdziłem ponownie i na bardzo szybkim łączu, pojedynczy obrazek z IMGW ważący kilkanaście KB ściągałem dłużej nić animowany obrazek z sat24 o wadze 1,7 MB!
Jest źle, mają za słabego kompa, za słabe łącze... lepiej niech się zmodernizują, nim zabawki padną im do reszty.

Serwery IMGW

: wtorek, 2 cze 2009, 17:11
autor: Jakub_K
Zauważcie również, że od jakiegoś czasu nie ma odczytu z aż trzech radarów. W ostatnich dniach zanikł odczyt z radaru w Rzeszowie, a wcześniej umilkł radar w Pastewniku. Nie wspominam o radarze w Ramży, bo on śpi od kiedy pamiętam. Także na 8 radarów działa 5. Co gorsza w rejonie południowym Polski z 4 działa tylko jeden.
Nie wiem czym to jest spowodowanie. Może jakieś modernizacje systemu w IMGW albo prace konserwatorskie. Na stronie Instytutu nie znalazłem info na ten temat (w menu "Ogłoszenia" jest tylko oferta sprzedaży Forda Sierry, rocznik 1992. xD)
Może ktoś z Was wie coś na ten temat?

Serwery IMGW

: wtorek, 2 cze 2009, 17:18
autor: Wojtek_Bartula
Zimą wysłałem maila do IMGW z pytaniem czy na sezon letni radar w Ramży zacznie działać. W odpowiedzi dostałem że części już jadą z Niemiec i mechanicy wezmą się do pracy za 2 tygodnie. Od tego czasu minęło ok 5 miesięcy i jak widać nie mogą sobie poradzić z radarem.

Serwery IMGW

: wtorek, 2 cze 2009, 19:07
autor: Artur_Surowiecki

Serwery IMGW

: środa, 3 cze 2009, 18:40
autor: Wojtek_Bartula

Serwery IMGW

: środa, 3 cze 2009, 19:15
autor: Artur_Surowiecki
Powyższa informacja od Pana Dziewita mnie zaniepokoiła (chodzi dokładnie o Pastewnik). Radar w Pastewniku jest obok Ramży jednym z najstarszych radarów meteo. w Polsce i jego naprawa - jako że się zepsuła główna część urządzenia - może trwać bardzo długo - podobnie jak w przypadku Ramży. Być może przy okazji zostanie przeprowadzona generalna modernizacja tego radaru, co jeszcze bardziej wydłuży czas jego wyłączenia. Jeśli chodzi o radar klistronowy w Rzeszowie... naprawa powinna być szybsza. Cieszy mnie, że w końcu udało się coś z tą Ramżą zrobić. Dziś co prawda radar ten na mapach zbiorczych został ukryty, ale wszystko wskazuje, że za parę dni nie będzie już z tym urządzeniem problemu.

P.S.: Zrobił nam się niezły offtop o funkcjonowaniu radarów meteo :)

Serwery IMGW

: sobota, 6 cze 2009, 17:42
autor: Wojtek_Bartula
Co do tych serwerów IMGW to zobaczcie na to:
http://www.imgw.pl/index.php?option=com ... &Itemid=71
Być może kupno nowego serwera coś poprawi jeśli chodzi o otwieranie tych stron radarowych.

Dodatkowo jest informacja o wymianie radaru w Pastewniku.

Serwery IMGW

: sobota, 6 cze 2009, 18:24
autor: Zibi
Ooo Widać że się zmotywowali do działania, ciekawe jak długo potrwa przetarg bo jak to w naszym kraju bywa może trwać dłużej niż realizacja tych projektów.

BTW Czy w Bolkowie był kiedyś radar meteorologiczny? niedawno miałem okazje przeglądać książkę o meteorologi dla lotnictwa i tam była mapka gdzie jest radar w tej miejscowości z zaznaczeniem że to stan na 2004r.

Serwery IMGW

: sobota, 6 cze 2009, 19:12
autor: Artur_Surowiecki

Serwery IMGW

: środa, 10 cze 2009, 14:59
autor: Mariusz Świąder
I temat powraca, tym razem, chodzi o to co zrobili z obrazkami radarowymi? A no wpadli na genialny pomysł wklejenia linii w obraz radarowy!
Automatycznie nieuczytelniający taką mapę!

Prośba do chłopaków z wawy - niech się odezwą do kogo trzeba aby usunęli tę zmianę, bo potrzebujemy obrazu taki jaki był, a nie z białymi kreskami, które to niby mają nie zakrywać granic województw i rzek, a przecież te można generować do woli!
Usunąć te wycięcia w mapach!


Serwery IMGW

: środa, 10 cze 2009, 16:32
autor: Zibi
Wygląda na to że radar w pastewniku został już naprawiony :) widocznie motywacją do działania były częste burze w tym rejonie.

Serwery IMGW

: środa, 10 cze 2009, 16:35
autor: Kuba_Świątkiewicz

Serwery IMGW

: piątek, 12 cze 2009, 14:56
autor: Tomasz_Linek
No i doczekaliśmy się,nie dość że stronka ładuje się od razu to działają wszystkie radary nawet Ramża,która tak długo nie funkcjonowała.

Jedynie co to pojawiły się znowu te wycięcia o których wspominał Mariusz.Ale i to z pewnością poprawią. :D

Serwery IMGW

: sobota, 13 cze 2009, 12:27
autor: Marcin_Burda
Rzeczywiście stronka z radarem działa trochę szybciej, musieli coś z tym zrobić po ostatnio to zakrawało już na śmiech, owszem ładuje się wolno ale potrafi się załadować jednak niestety z animacją już jest trochę gorzej działa jak jej się podoba.

Serwery IMGW

: wtorek, 16 cze 2009, 20:36
autor: Wojtek_Bartula
Albo mi się wydaję albo wszystko ładuje się trochę szybciej. Zobaczymy jak będzie jakiś burzowy dzień gdy będzie na stronie kilka tysięcy ludzi.
Zauważyliście że radar w Legionowie przestał nadawać ? Oby to nic poważnego.

Serwery IMGW

: piątek, 19 cze 2009, 13:25
autor: meteoman
Niestety wszystko działa tak jak wcześniej .Coś się dzieję w pogodzie i albo trzeba czekać albo się w ogóle nie włączy :( Trudno .

Serwery IMGW

: piątek, 19 cze 2009, 15:20
autor: Areecki
Mam to samo .
Dla porównania mam tylko neo 512.
Animacja na sat24 ładuje mi się w 30 sekund - zajmuję - 2 mb.
W nocy o godzinie 12 - 06 - radar na pogodynce ładuje mi się w 3 - 4 s.
Teraz załadował mi się po 112 sekundach.

Porażka

Serwery IMGW

: poniedziałek, 22 cze 2009, 14:14
autor: Wojtek_Bartula
Czy mi się wydaje czy mapa 10 minutowa ma opóźnienie 1 godzinne ? Mam nadzieję że do jutra to naprawią bo będzie bardzo potrzebna aktualna mapa radarowa.

Serwery IMGW

: poniedziałek, 22 cze 2009, 14:17
autor: Kuba_Świątkiewicz
Mapa 10 minutowa pokazuje to samo co godzinna o tych samych czasach.

Serwery IMGW

: poniedziałek, 22 cze 2009, 16:03
autor: Dedeks
W tej chwili radar 10 - minutowy pokazuje aż 24 karty! :o Ciekawe co ich wzięło na dodanie tych sześciu kart ;) .

Serwery IMGW

: poniedziałek, 22 cze 2009, 16:34
autor: Wojtek_Bartula
Teraz to się zgadza wszystko. Wtedy było tylko 18 kart i dlatego źle pokazywało. Dobrze że dodali godzinę, przyda się takie archiwum.

EDIT:
Znowu zmienili na 18 map...

EDIT: 23.06

Dziś to już wcale nie działa radar ani nic. Co atkualizacja to jest mniej albo więcej kart do wyboru. Już nie wiem co oni to robią.

Serwery IMGW

: wtorek, 23 cze 2009, 16:39
autor: Andrut
Można było się spodziewać, że kiedy radar jest potrzebny to nie działa :?

Jak fajerwerki pogodowe się skończą to będzie śmigał ;)

Serwery IMGW

: środa, 24 cze 2009, 15:04
autor: Wojtek_Bartula
Teraz już są 42 karty na mapce 10 minutowej :o

Serwery IMGW

: środa, 24 cze 2009, 15:17
autor: Tomasz_Linek

Serwery IMGW

: czwartek, 25 cze 2009, 10:00
autor: Rafał_Cieślak
Obrazek

Jest coraz lepiej..Im szybciej kompy się rozpadną tym szybciej kupią nowy hosting.. Na załadowanie się animacji składającej się z 3 obrazków czekam 1 min.[mobilna wersja pogoda.megapage.pl otwierana na komputerze], a cała animacja z sat24 ładuje mi sie w ciągu 40s !

Serwery IMGW

: czwartek, 25 cze 2009, 12:04
autor: Areecki
Ja już nie mogę wytrzymać nerwowo z tymi radarami.
Wczoraj byłem w terenie i teraz tylko w nocy mi w telefonie się
ładuje obrazek z radaru 10 minutowego. A w dzień ciężko jest
zobaczyć cokolwiek - bo po prostu nie chce się załadować.
Ja nie wiem jak kiepskie oni mają tam serwery co tak zamula.
Przecież znowu tak strasznie dużo nie siedzi na tym radarze.
Porażka totalna - to tak jak by strona sejmu nie chciała się
załadować w dzień wyborów.