Podsumowanie roku 2011

Awatar użytkownika
Damian_Lużyński
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 55
Rejestracja: czwartek, 23 lip 2009, 14:03
Pseudonim: modulator93
Numer GG: 39184791
Lokalizacja: Morawica 15 km na południe od Kielc
Kontakt:

Podsumowanie roku 2011

Postautor: Damian_Lużyński » czwartek, 29 gru 2011, 21:19

Jak wiemy rok 2011 był dla polskich łowców niezbyt udany, lecz co powinno pozostać w Mojej pamięci, lub pamięci wszystkich którzy interesują sie pogodą, a w szczegulności ich ekstramalnym obliczem?

Styczeń: Przywitał nas wichurą na północy naszego kraju. Jak wiemy praktycznie najzimniejszy miesiąc w roku, lecz nie tym razem. Od ósmego stycznia temperatury oscylowały w okolicach 10 stopni, by pod koniec miesiąca wrócić do normy. I w końcu mógł ponownie zacząć padać śnieg.http://www.tvn24.pl/28115,1690360,1,12, ... omosc.html
Luty: Miesiąc ten obfitował w wiatr i mróz. Ten pierwszy w czynił szkody w szczegulności na pomorzu gdzie w porywach dochodził do 100 km/h. Łamał słupy, oraz drzewa, które przewracały sie na linie energetyczne pozbawiając mieszkańców prądu. Natomiast w połowie roku przysały mrozy dochodzące do -25 stopni na południu.
Marzec: Mrozy trzymały do 10 dnia miesiąca, aby pod koniec mieisąca temperatura mogła dojść do 15 stopni powyżej zera.
Kwiecień: Początek miesąca przyniósł przyjemne temperatury dochodzące do 20 stopni. Lecz 7 i 8 dnia miesiąca nawiedził polskę niż "Joachim" który powalał drzewa i pozbawiał ludzi prądu szczegulnie na zachodzie i południu naszego kraju.
Maj: Początek miesiąca zawstydził obecny grudzień. Majówka rozpoczęła sie śnieżycami by 4 maja pobić rekord zimna - 7,1 stopnia. Natomiast druga połowa była wręcz upalna temperatura osiągała 30 stopni http://www.tvn24.pl/28115,1703173,1,11, ... omosc.html takie warunki pozwoliły do rozwijania się ekstramalnych zjawisk pogodowych jakimi są trąby powietrzne.
Czerwiec: Był to miesiąc, w którym przez Polskę przechodziły fronty, które przynosiły burze z dużą ilością wyładowań atmoswerycznych, oraz ulewnym deszczem. Najgroźniejsze a zarazem najefektowniejsz burze przechodziły 22-24, oraz 31 czerwca http://www.tvnmeteo.pl/informacje/progn ... 4,1,0.html .
Lipiec: Lipiec był miesiącem ponurym i deszczowym temperatury w najchłodniejszym dniu wynosiły tylko 12 stopni. Opady w całym kraju prawie o połowę były większe od średniej dla tego miesiąca.
Sierpień: Był gorący i zimny zarazem. w nocy z 10 na 11 na północy kraju odnotowano tylko 6 stopni celcjusza http://www.tvnmeteo.pl/informacje/cieka ... 0,1,0.html . Natomiast 26 sierpnia na południu odnotowano 34 stopnie. Fronty burzowe niszczyły wszystko co spotkały na swojej drodze. Domy, uprawy, lasy.
Wrzesień: Był to piękny wstęp do nadchodzącej jesieni. Temperatury oscylowały w okolicach 20 stopni.Lecz od czasu do czasu nad polską przetaczały się gwałtowne burze.Naprzykład jak ta z 5 września.
Październik: Nad polską, jak na jesień utrzymywała się piękna wyżowa pogoda. Temperatury dochodziły do 15 stopni, lecz w połowie miesiąca nocami zaczęły pokazywać się pierwsze przymrozki.
Listopad: Początek listopada ciepły temperatura sięgała kilkunastu kresek powyżej zera.http://www.tvnmeteo.pl/informacje/progn ... 7,1,0.html
13 spadł pierwszy śnieg, lecz nie poleżał zbyt długo ze względu na wysokie temperatury.
Grudzień ;( Zima znów zaskoczyła drogowców i nie przyszła.http://www.tvnmeteo.pl/informacje/polsk ... 6,1,0.html temperatury w Polsce są wysokie jak na ten miesiąc, w dodatku brak opadów. Stan polskich wód gruntowych jest w bardzo złym stanie.

Wróć do „Podsumowania ogólne od 2008r. (archiwum)”