radar-opadow.pl - dane

Tutaj możesz zaprezentować swoje dzieła. Jest to też doskonałe miejsce do zadawania pytań odnośnie tworzenia własnych prac
Awatar użytkownika
Sheken
Zarejestrowany
Zarejestrowany
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2009, 16:41
Pseudonim: Sheken
Numer GG: 2412552
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

radar-opadow.pl - dane

Postautor: Sheken » czwartek, 15 cze 2017, 21:42

Witajcie. Jak wiecie od dawna zajmuję się jednym z najdynamiczniej rozwijających się projektów radarowych pod adresem . Na mapę wdrożyłem między innymi dane CAPPI, EHT, PAC, SRI oraz ostrzeżenia organizacji ESTOFEX. Planuję również rozszerzyć produkt o wyładowania atmosferyczne, dlatego chciałbym żeby ta dyskusja doprowadziła mnie do realizacji celu. Wiem że kolejka po system blue od blitzortung jest ogromna i czas oczekiwania na odpowiedź może być nieskończenie długi dlatego proszę Was o wszelkie informacje na temat źródeł danych o wyładowaniach, ewentualnie proszę namiar na kogoś kto pomógłby pomóc zorganizować dostęp do danych.
Druga sprawa, proszę o wypowiedź członków PŁB na temat ewentualnego naniesienia na moją mapę danych ze skypredict. Takie kompleksowe narzędzie mogłoby być bardzo przydatne. Pozdrawiam ekipę.

Awatar użytkownika
Wojtek_Pilorz
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Posty: 327
Rejestracja: środa, 1 cze 2011, 18:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: radar-opadow.pl - dane

Postautor: Wojtek_Pilorz » sobota, 17 cze 2017, 16:03

Cześć! Projekt który realizujesz jest świetny i często z niego korzystamy podczas wydawania prognoz i wyznaczania czasu wystąpienia groźnych zjawisk podczas ich raportowania do ESWD. Kawał dobrej roboty!
Ja chciałbym podnieść kwestię związaną z archiwizacją danych. Często zgłoszenia do bazy ESWD po szczególnie silnych incydentach burzowych zajmują nam sporo czasu i musimy sięgać do danych archiwalnych (nawet wiele miesięcy wstecz). Z tego względu takie dane byłyby dla nas bardzo pomocne :)
Myślę, że z udostępnieniem naszych ostrzeżeń nie będzie problemu, ale tu już musi merytorycznie wypowiedzieć się nasz programista Piotr Szuster.

Awatar użytkownika
Igor Laskowski
SkyPredict
SkyPredict
Posty: 435
Rejestracja: środa, 1 wrz 2010, 11:28
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: radar-opadow.pl - dane

Postautor: Igor Laskowski » niedziela, 2 lip 2017, 14:46

Witam! Pochwalam bardzo tą inicjatywę i mam nadzieję, że będzie ona dalej rozwijana. W sprawie udostępnienia ostrzeżeń ze Skypredict nie sądzę aby pojawiły się problemy. W tym celu można skontaktować się z Piotrem Szustrem. Sądzę, że będziemy zainteresowani dłuższą współpracą, jednak obecnie ze względu na trwający sezon burzowy, a także przygotowania do zlotu, trudno będzie nam znaleźć czas do rozmów. Zapraszamy na nasz zlot, który odbędzie się w tym roku pod koniec sierpnia (25-27 sierpnia) w Krakowie. Wtedy na pewno będzie okazja zamienić kilka słów. Jeśli nie wtedy, to po obecnie trwającym sezonie. Również pozdrawiam!
Pozdrawiam, Igor ;)

e-mail: laskowski.igor@gmail.com


Wróć do „Nasza twórczość”