Luty 2015 r.

Dział przeznaczony na treściwe informacje o bieżącej pogodzie. Aktualną sytuację opisujemy w rozbudowanych zdaniach wraz z dokładniejszą analizą meteorologiczną. Posty mało treściwe będą na bieżąco usuwane.
Forum rules
Sebastian Kupczyk
Moderator
Moderator

Luty 2015 r.

Postby Sebastian Kupczyk » Thursday, 26 Feb 2015, 21:21

W Porębie Wielkiej (Gorce, 640 m n.p.m.) noc minęła pod znakiem całkowitego zachmurzenia oraz słabych i umiarkowanie mocnych opadów śniegu. Jadąc około godziny 10:30 do Myślenic zauważyłem, że jakikolwiek ślad nowo spadłego śniegu pojawiał się na obszarach położonych od 310 m n.p.m. wzwyż. Widoczne były ciekawe chmury Stratus fractus. O godzinie 14:30 dokonałem w Porębie pomiaru pokrywy śnieżnej, wynosiła ona średnio 26 cm, od wczorajszego ranka spadło ok. 8 cm świeżego śniegu. Temperatura maksymalna wyniosła dziś tutaj 0,9°C. Cały dzień, podobnie jak i w nocy, panowało całkowite zachmurzenie, a podstawa chmur znajdowała się na wysokości parudziesięciu metrów. Ponadto przez cały dzień występowały opady, z rana były to opady słabe śniegu, później przybrały one postać mżawki/śniegu ziarnistego.

Dziś wieczorem dokonałem również terenowych pomiarów temperatury:

18:07 0,7°C drzewo nieco poniżej szczytu góry Tobołów (Gorce), wys. 953 m n.p.m.
19:00 0,9°C drzewo przy dolnej stacji kolejki linowej na górę Tobołów w Porębie Wielkiej - Koninki, wys. 650 m n.p.m.

Pod szczytem góry Tobołów występował wieczorem opad ziarnistego śniegu oraz panowała umiarkowana mgła. Obecnie w Porębie Wielkiej (640 m n.p.m.) jest 0,3°C, występuje opad mżawki.

Temperatura maksymalna w innych miejscach dziś:

1,7 °C Mszana Dolna (IMGW) - najbliższy posterunek, jeśli chodzi o odległość od Poręby Wielkiej;
1,9°C Zakopane (IMGW)
4,1°C Balice - lotnisko
[b][color=#008000]Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk[/color][/b]

[b][color=#008000]Tel. kom.[/color][/b] [b]513619333[/b]
[b][color=#008000]E-mail:[/color][/b] [b]sebastian.kupczyk@gmail.com[/b]

Return to “Relacje na żywo - aktualności”