Marzec 2015 r.

Dział przeznaczony na treściwe informacje o bieżącej pogodzie. Aktualną sytuację opisujemy w rozbudowanych zdaniach wraz z dokładniejszą analizą meteorologiczną. Posty mało treściwe będą na bieżąco usuwane.
Forum rules
Sebastian Kupczyk
Moderator
Moderator

Marzec 2015 r.

Postby Sebastian Kupczyk » Monday, 2 Mar 2015, 22:50

1-szy dzień Marca minął pod znakiem zróżnicowanej pogody. Rano przed godziną 9-tą jak zwykle dokonałem pomiaru pokrywy śnieżnej w Porębie Wielkiej (640 m n.p.m.). Wyniosła ona 17 cm. Rano zachmurzenie w Gorcach było duże i całkowite. Jadąc przed południem do Krakowa ostatnie płaty śniegu widziałem w okolicach Wiśniowej na wys. 320 m n.p.m. Jednak przejechawszy przez Dobczyce, będąc na Pogórzu Wielickim nie zauważyłem już żadnego naturalnego płata śniegu, nawet na wysokości dochodzącej do blisko 400 m n.p.m. W Krakowie widzialność była znacznie gorsza niż na Pogórzu. Jednak koło południa zaczęło się rozpogadzać, zachmurzenie wczesnym popołudniem wyniosło 4/8, potem znów niebo szczelniej pokryły chmury. Temperatura maksymalna na moim osiedlu wyniosła aż 12,3°C. Jak przyjechałem wieczorem z powrotem do Poręby Wielkiej to zaczął padać deszcz (około godziny 20 -tej). Temperatura maksymalna w Porębie Wielkiej (640 m n.p.m.) wyniosła o dziwo aż 11,3°C, co było spowodowane południowo - zachodnim wiatrem.

Posterunki na których pokrywa śnieżna przekracza 30 cm (dane z godz. 7 rano)

Jakuszyce 50 cm
Zieleniec 43 cm
Bukowina T. 39 cm
Kościelisko - Kiry 40 cm
Witów 36 cm

Dzisiejszy dzień był dynamiczny w wielu miejscach Polski. Warto wspomnieć o fakcie iż w niektórych miejscach w Polsce pojawiły się pierwsze wiosenne burze. W Porębie Wielkiej dzień rozpoczął się opadem śniegu z deszczu. Temperatura minimalna wyniosła 1,7°C. Przy gruncie pojawił się lekki przymrozek. W dalszej części dnia przechodziły przelotne, umiarkowanie intensywne oraz intensywne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniosła 6,6°C. Około godziny 19 - tej pojawił się przelotny opad mokrego śniegu. Ślad śniegu pozostał miejscami na odsłoniętym gruncie oraz na autach. Dziś dokonałem również rano przed godziną 9 - tą pomiaru pokrywy śnieżnej. Wyniosła ona 15 cm. Obecnie jest 0,9°C.

Miejsca, w których pokrywa śnieżna dziś o godz. 7 rano przekraczała 30 cm:

Jakuszyce 51 cm
Zieleniec 43 cm
Bukowina T. 37 cm
Witów 33 cm
Kościelisko Kiry - b.d.
[b][color=#008000]Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk[/color][/b]

[b][color=#008000]Tel. kom.[/color][/b] [b]513619333[/b]
[b][color=#008000]E-mail:[/color][/b] [b]sebastian.kupczyk@gmail.com[/b]

Return to “Relacje na żywo - aktualności”