Page 1 of 1

Gwaltowne burze-2-3.06.2018-Polska

Posted: Sunday, 3 Jun 2018, 20:54
by Przemek Dudek
W dniu wczorajszym (2.06.) w wielu miejscach naszego kraju powtórnie przechodziły burze, które miejscami miały gwałtowny przebieg. Również i dzisiaj (3.06.) przechodziły burze, które lokalnie także spowodowały szkody.
Wczorajsze burze przynosiły przede wszystkim ulewne opady deszczu powodujące podtopienia. Woda niszczyła także drogi i uprawy rolne. Występował także silny wiatr i opady gradu. Do dzisiejszego poranka (3.06.) straż pożarna interweniowała w skali całego kraju łącznie 415 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w Wielkopolsce: (131), w woj. małopolskim (60) i łódzkim (34). Głównie interwencje polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i dróg (177). Wystąpiły także interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew i było ich 133. Ponadto zostało uszkodzonych 21 budynków, w tym 14 mieszkalnych. Natomiast na skutek uderzeń piorunów wybuchło 28 pożarów.
Natomiast dzisiaj na Górnym Śląsku, a konkretnie w okolicach Cieszyna wystąpiło 100 interwencji po ulewnych opadach deszczu, jakie tam wystąpiły w godzinach porannych i przedpołudniowych. Interwencje straży pożarnej odnotowano także w zachodniej części woj. małopolskiego, a konkretnie powiatu oświęcimskiego.
Źródło i szczegółowe informacje:
inny artykuł: