Lipiec 2015 - dyskusja ogólna

Dział archiwalny. Wszystkie nieaktualne tematy z relacjami na żywo ze zjawisk pogodowych, które występowały w Polsce.
Regulamin forum
W tym dziale nie można dodawać nowych postów!
Awatar użytkownika
Hubosz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Hubosz
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Lipiec 2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Hubosz » wtorek, 7 lip 2015, 23:12

Panowie nie siejcie paniki. Trąba powietrzna z układu liniowego schodzi bardzo rzadko, musiałoby sie uformować bow echo, a następnie superkomórka w jego główce. Druga sprawa, warunki orograficzne przy strukturach liniowych działają dezorganizująco.

kocz82
Pseudonim: koczmistrz
Kontakt:

Postautor: kocz82 » wtorek, 7 lip 2015, 23:15

Międzyrzecz, Sulechów tam na ten moment generowane jest najwięcej wyładowań na 1 min.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 lip 2015, 23:31 przez Piotr_Żurowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Błędy. Proszę zwracać uwagę na pisownie. !

poludnik
Sympatyk
Sympatyk
Lokalizacja: Tychy-Horní Slezsko/Gůrny Ślůnsk Megaregion: Karpacki; Prowincja Karpaty Zach z Podkarp. Zach i Półn
Kontakt:

Postautor: poludnik » wtorek, 7 lip 2015, 23:33

Oj piękna formacja prze w kierunku Dolnego i Górnego Śląska znad Niemiec i Czech (chmi radar). Tak jak jest piękna tak też jest niebezpieczna - gradobicia i trąba na terenie Niemiec (wetteronline), a w Czechach na pewno gradobicia sadząc bo odbiciowości. Jeżeli sie nic nie zmieni spodziewa sie jej okolo godz. 3.00.

Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Bartek_Pawłowski » wtorek, 7 lip 2015, 23:49

Odbiciowość burz jak ich aktywność elektryczna cały czas jest duża co doskonale widać na radarze. Dochodzą słuchy o przerwach w dostawie prądu w kilku miejscach co może świadczyć chociażby o przerwanych liniach.

Obrazek

Awatar użytkownika
MiroPL
Pseudonim: MiroPL
Numer GG: 8035561
Kontakt:

Postautor: MiroPL » środa, 8 lip 2015, 00:01

U mnie przez cały dzień jak i teraz spokój z temp. powietrza 32 stopnie Celsjusza.
Aktualnie z tego co widzę to m.in. w Poznaniu może być ciekawie za parę minut.

MisiekNS
Kontakt:

Postautor: MisiekNS » środa, 8 lip 2015, 00:02

ktoś wyżej pytał o kamery, w tym momencie polecam z Grodziska Wlkp, widać dużo błysków i słychać grzmoty oto link :
http://www.grodzisk.wlkp.pl/w_wolnej_ch ... _kamery_1/

W Nowym Sączu przydało by się coś podobnego bo ziemia sucha jak pieprz. Obecnie gorąco, parno i odczuwalnie prawie bezwietrznie

malina998
Kontakt:

Postautor: malina998 » środa, 8 lip 2015, 00:17

Poznań aktualnie. Zakładka "webcam na żywo "

Awatar użytkownika
Kriss81
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Kriss81 » środa, 8 lip 2015, 00:23

Pozdrawiam z Poznania.
Na załączonej kamerce możecie zaobserwować aktualne wyładowania...
http://oognet.pl/content/details/542
W tej chwili duża ilość wyładowań międzychmurowych (ok. 30-40/min). Co jakiś czas pojawiają się wyładowania doziemne.
Aktualnie czekam na pojawienie się szelfu, bo wiatr zaczyna przybierać na sile.

Predator
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Michał
Kontakt:

Postautor: Predator » środa, 8 lip 2015, 02:16

Czy ja dobrze widzę kształtujące się hook echo w okolicach Ostrowa Wlkp.?

Predator
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Michał
Kontakt:

Postautor: Predator » środa, 8 lip 2015, 02:42

Nie wiem, czy istnieje jakakolwiek klasyfikacja rekordów dotycząca temperatur w nocy w Polsce, ale 29.3*C zanotowane w Bielsku o północy (naszego czasu) wydaje mi się odczytem wartym zapamiętania. W końcu brakło niecały stopień aby panował upał w środku nocy. Bardzo proszę o opinie, informacje o podobnych zjawiskach, jeśli ktokolwiek posiada.

Awatar użytkownika
Maciej Dolecki
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: FRAKCJA ZIMNA
Kontakt:

Postautor: Maciej Dolecki » środa, 8 lip 2015, 03:36

,

Wrocław zaszalał:)

Awatar użytkownika
Pucek
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Pucek
Kontakt:

Postautor: Pucek » środa, 8 lip 2015, 05:02

Pokaźny downburst w Rybniku i Wodzisławiu. Bez zniszczeń się nie obejdzie. Na niebie stroboskop. Radzę zachować ostrożność na trasie układu z południa polski.

poludnik
Sympatyk
Sympatyk
Lokalizacja: Tychy-Horní Slezsko/Gůrny Ślůnsk Megaregion: Karpacki; Prowincja Karpaty Zach z Podkarp. Zach i Półn
Kontakt:

Postautor: poludnik » środa, 8 lip 2015, 05:44

Tychy bez prądu. Będą duże szkody. Stacja robocza PEC (podająca zazwyczaj nieco mniejsze wartości wiatrów Zach.) zanotowała 28 m/s. Z własnego doświadczenia wiem, że był to wiatr duuuużo większy.

Awatar użytkownika
eXzoN.
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Riley
Numer GG: 2114453
Kontakt:

Postautor: eXzoN. » środa, 8 lip 2015, 05:49

10 minut temu nad Bielskiem przeszła burza, którą można porównywać do nawałnicy przez pierwsze chwile. Bardzo silny wiatr, gwałtowny deszcz oraz nieco błyskawic, które jak na złość przez intensywny deszczy, nie można było ich zarejestrować. Zarejestrowałem tylko jedno doziemne, niestety.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=8Jq4eptI7HY (film zawiera gamę wulgaryzmów)

@EDIT: Przed blokiem połamalo świeże drzewo, wysokość do 3-4 piętra, więc 10-11m
Ostatnio zmieniony środa, 8 lip 2015, 13:12 przez eXzoN., łącznie zmieniany 1 raz.

"co prawda, laikiem jestem w meteo i tysiąc razy wyjdę na kompletnego idiotę, ale cóż..każdy kiedyś zaczynał, prawda?"

Marcon
Pseudonim: Marcon
Kontakt:

Postautor: Marcon » środa, 8 lip 2015, 05:59

Witam. Jakieś pół godziny temu nad moim obszarem przeszła część komórki burzowej rozciągającej się zza Warszawy do Puław. Dała nawalny opad deszczy a przed wystąpieniem opadów silny, porywisty wiatr. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piotrsky
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 7069554
Kontakt:

Postautor: piotrsky » środa, 8 lip 2015, 06:16

Czaniec już po burzy, która wg. radarów prezentowała się wyjątkowo groźnie. Jednak w rzeczywistości burza nic specjalnego nie zaprezentowała, aby można określić ją jako silną, najwyżej umiarkowana.
Burza wygenerowała silny wiatr wiejący ok 90km/h, niestety w nocy przed burzą wiało praktycznie od 23:00 ok 65km/h i ten "burzowy wiatr" nie wywarł wrażenia zapewne na nikim, z tego co się orientuje nie ma połamanych drzew, nawet gałęzi w mojej najbliższej okolicy.
Najlepsze było to, że detektor pokazywał iście kosmiczne ilości wyładowań a tak na prawdę praktycznie żadnego CG a w szczególności jakiegoś bliższego nie widziałem. Podsumowując najdziwniejsza burza tego sezonu.
Relacja wideo niebawem.
https://www.youtube.com/watch?v=5tWXnaFVVTA
Ostatnio zmieniony środa, 8 lip 2015, 23:36 przez piotrsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na www.piotr22.flog.pl oraz na mój kanał na Youtube : www.youtube.com/user/piotrus3322

lg714
Kontakt:

Postautor: lg714 » środa, 8 lip 2015, 07:50

O godzinie 6 przyszły do mnie pozostałości po MCSie znad Niemiec. Oprócz silnego deszczu, wystąpiło kilka naprawdę bliskich wyładowań. Burzę poprzedził szelf http://wstaw.org/m/2015/07/08/IMG_20150 ... 259598.jpg
Godzinę późnej przyszła kolejna burza, tym razem silniejsza. Przed 10 minut padał ulewny deszcz, sporo wyładowania.
Aktualnie jest 20 st. C i od zachodu widać rozpogodzenia. Zobaczymy co przyniesie reszta dnia, jak na razie jest nieźle. :)

Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Bartek_Pawłowski » środa, 8 lip 2015, 12:24

Nad moją miejscowością również przeszedł dzisiejszy MCS. Po nadejściu chmury szelfowej pojawiło się zjawisko Downburst. Dawno nie widziałem tak silnego wiatru. Potem wystąpiły nawalne opady deszczu które dodatkowo potęgował wiatr. Na niebie prawdziwy stroboskop. Wyładowania co sekundę. Akurat nademną więcej było międzychmurowych niż doziemnych. Jedno wyładowanie wystąpilo dość blisko w promieniu mniej niż 1km. Była to burza na którą czekałem od dwóch lat :)

Shelf Cloud:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » środa, 8 lip 2015, 12:45

Przez cały wczorajszy dzień utrzymywało się niemal bezchmurne niebo, choć pojawiały się małe ilości chmur piętra wysokiego świadczące o zbliżaniu się chłodnego frontu atmosferycznego (pod wieczór). Temperatura minimalna wyniosła 19°C, przy temperaturze maksymalnej na pozomie 31°C. Wiatr z kierunku WSW-SSE o prędkości 2.8 m/s, w porywach dochodzących do 4.6 m/s. Ciśnienie wyniosło 1014 hPa i spadało, zaś wilgotność względna powietrza osiągnęła pułap 28%.

Po 2 w nocy przyszedł MCS znad zachodniej Polski, który przyniósł dużo wyładowań międzychmurowych, silniejszy wiatr i większe opady deszczu. Więcej informacji pojawi się w raportach burzowych.
Do burz trzeba mieć respekt

E-mail: marcinglodek44@gmail.com
Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2014: 18. (8 NM)

Sezon burzowy 2015
Ilość burz: 8/ słabe: 5/ średnie: 2/ silne: 1/ ekstremalne:

Awatar użytkownika
Spirit
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 4603353
Kontakt:

Postautor: Spirit » środa, 8 lip 2015, 14:02

U mnie spokój, około drugiej w nocy zerwał się wiatr, było trochę słabych wyładowań, popadało i tyle.Nawałnicy raczej nie było ani gradobicia ani silnej wichury, żadnych zniszczeń nie zanotowałam.Teraz coś pomrukuje, pewnie to jeszcze nie koniec burz.Duchota się zrobiła mimo zachmurzenia, rano było rześko, temperatura wynosi 23 stopnie.

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » środa, 8 lip 2015, 14:05

Wczorajszy dzień gorący,bezwietrzny,ok.19:00 zaczęło się lekko chmurzyć, pierwsze błyski na horyzoncie pojawiły się ok.20:00, sama burza w Bolesławcu najbardziej rozwinęła się w godzinach 22-24, towarzyszyły jej silny wiatr i ulewny deszcz , do tego były bardzo częste CC oraz liczne CG ,ale zdala od centrum miasta.Ostatnie słyszalne wyładowania miały miejsce ok.1 w nocy,a deszcz ustał ok.3 w nocy.
W samym mieście bez strat, jakieś drobne gałązki itp.

Obecnie zachmurzenie umiarkowane, bez opadu,bezwietrznie i 19 st.C.
Jeśli człowiek naprawdę chce żyć to medycyna jest bezsilna:)

Forumowo oklejone sprzęty pościgowe- Impreza & Forester gotowe do ganiania :)

Awatar użytkownika
Marek_Polakowski
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Mati
Kontakt:

Postautor: Marek_Polakowski » środa, 8 lip 2015, 14:52

W mojej miejscowości w nocy około godziny drugiej pojawiły się pojedyncze wyładowania, układ burzowy nadszedł znad południowego-zachodu. Burza nie przyniosła zbyt dużo opadów. Obecnie na niebie dużo chmur (zachmurzenie 5/8), temperatura na poziomie 21 °C. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1003 hPa i rośnie. Wiatr z kierunku SW o prędkości 5,1 m/s w porywach do 6,1 m/s. Wilgotność względna osiąga pułap 65%.
Pozdrawiam,
Marek Polakowski

FanPage:

Awatar użytkownika
orages
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: meteomaxx
Lokalizacja: 40 km. w kierunku SE od Rzeszowa (pogórze dynowskie), podkarpackie
Kontakt:

Postautor: orages » środa, 8 lip 2015, 15:46

Zapowiada się pierwsza porządna burza w mojej okolicy. Wiatr ustał a temperatura dobiła do 34*C. Wilgotność powietrza wzrosła i wszędzie wypiętrzają się cumulonimbusy, słychać ciężkie pomruki. Podkarpacie może dzisiaj porządnie oberwać. Aktualne zdjęcie burzy w kierunku Dębicy.

Pozdrawiam- Mariusz
Mój kanał YouTube (dokumentacja burz): http://www.youtube.com/user/overnumbs?feature=mhee

Awatar użytkownika
Geepard
Kontakt:

Postautor: Geepard » środa, 8 lip 2015, 16:23

Ostatniej nocy pod Poznaniem miało miejsce wiele wydarzeń. Nie licząc gwałtownej burzy doszło jeszcze do niecodziennej sytuacji. Nie wiem czy wszyscy słyszeli o niej ale chciałbym na forum poinformować o niej głównie dlatego że stało się to tylko kilka km od mojej miejscowości.
Wydarzenie miało miejsce na Jeziorze Góreckim w Wielkopolskim Parku Narodowym. Pewna grupa młodych ludzi postanowiła wybrać się w nocy na wyspę zamkową. W tym celu zbudowali prowizoryczną tratwę. Niestety wyprawa ta skończyła się tragicznie, zaskoczyła ich bardzo silna burza i powstał na jeziorze "biały szkwał". Jedna osoba się utopiła.
Jakby tego było mało to w czasie akcji ratunkowej na wóz strażacki przewróciło się drzewo. Na szczęście nikogo w wozie nie było.

Więcej szczegółów można zobaczyć tutaj:
http://www.tvn24.pl/jezioro-goreckie-st ... 280,s.html

P.S Dzisiaj jeszcze wstawię moje nagranie z nocnej burzy.

poludnik
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: poludnik » środa, 8 lip 2015, 16:33

Tychy zdewastowane po porannej burzy. Do tej pory wieke dzielnic nie ma prądu. Rano nie działała sygnalizacja oraz komunikacja. Nie jeżdżą nadal pociągi. Wszędzie leżą drzewa. DK1 już odblokowana ale niektóre jeszcze nie np. AL. Bielska w stronę Kobióra. Drogi nie tyle były zatarasowane przez leżące drzewa ale wręcz leżał na nich poprostu las/rumowisko drzew co widać m.in. Na fotkach pod poniższym linkiem
Jedna osoba została w Tychach przygnieciona w aucie drzewem. Szczęście w nieszczęściu, że burza była o 5 rano. Gyby to było po godzinie 7.00 to byłaby poprostu rzeźnia.

http://112tychy.pl/index.php?site=news_ ... ewsID=1183

PS pisze z telefonu (brak prądu) przepraszam za ewentualne błędy.

Awatar użytkownika
navi77
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: navi77 » środa, 8 lip 2015, 17:05

Tymczasem układ burzowy przechodzi bokiem na wschód od Kraśnika, słychać grzmoty, być może dobuduje się bardziej od południa. Przez Kraśnik i okolice po 7.00 rano przeszła burza z nawalnym wręcz opadem, wiatrem do 70km/h, obyło się bez zniszczeń materialnych.

Stormchaser
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Stormchaser » środa, 8 lip 2015, 17:11

Potężna burza nad Dębicą - najsilniejsza chyba póki co w sezonie 2015. Po 14:30 zaczęło grzmieć, a poźniej bardzo szybko rozwinęła się całą linia burz o szerokości 15-20 km. Bardzo dużo CG, niektóre uderzały <300 m od auta. Nawałnica trwała blisko 45 minut (a deszcz pada do tej pory, choć coraz słabiej). Nad dębickimi wzgórzami gradobicie (chmury widziane z Dębicy miały piękne zielonkawe zabarwienie...). Pół godziny po przejściu pierwszej struktury, nadeszła jeszcze niewielka burza z pojedynczymi chmurówkami i ulewą.
Sezon na nowo ruszył, dziś rano mieliśmy "spokojną" burzę, prawie bez opadów, całkiem sporo CC - trwała ok. godziny. W poniedziałek z kolei ulewa i piękny pokaz piorunów / podświetlanego Cb tuż przed północą.
diagnoza: Cumulonimbus Incus

Moje statystki nagranych zjawisk 3.2001-12.7.2019:
1224 burzr
95 nawałnic
63 gradobicia
98 shelf cl.
26 wall cl.
ok 12700 CGs
390 "polowań"
8 burz śnieżnych

Zapraszam na: http://www.youtube.com/user/MatStormchaser

Piotrek K
Numer GG: 9897941
Kontakt:

Postautor: Piotrek K » środa, 8 lip 2015, 21:13

Po czternastogodzinnej przerwie w dostawach prądu dosłownie kilka zdań o porannej nawałnicy w Andrychowie . Po pierwsze to była najgorętsza noc jaką pamiętam . Najniższa temperatura o godzinie 5 rano to 26 stopni co udokumentowałem zdjęciem . Chmura szelfowa zaatakowała o 5:20 . Niesamowicie mocne podmuchy wiatru . Spadek temperatury o 10 stopni w 20 minut . Nagrałem też film . Pozwolę sobie opublikować kilka zdjęć . Obecnie słaby deszcz i 21 stopni . Film : https://www.youtube.com/watch?v=OeCHLJz ... e=youtu.be
Zdjęcia

stor0123456789
Sympatyk
Sympatyk

Postautor: stor0123456789 » środa, 8 lip 2015, 21:13

Dzisiaj u mnie w ciągu dnia było zmienne zachmurzenie zwłaszcza przez chmury średnie i wysokie. Rano i przed południem było duże, w ciągu dnia i pod wieczór małe do umiarkowanego, a wówczas między chmurami błękitne niebo. Było też chłodniej niż wczoraj, temp. max. wyniosła 24*C, a teraz spadła do 19*C.

Również w nocy u mnie była burza - najlepsza (jak na razie) w tym sezonie i najsilniejsza od dwóch lat. Już od ok. 23 było widać błyski i pomruki z tego zbliżającego się do silnego układu burzowego znad Niemiec, jednak sama burza dotarła nad moją miejscowość ok. 23.45 i zaraz potem w kulminacyjnym okresie wyładowania były częste (co ok. 3-5 sek. lub częściej), szczególnie były to błyskawice, ale nie zabrakło także międzychmurowych i doziemnych) - czyli był praktycznie stroboskop (1-szy taki od nocy 29/30 lipca 2013), również prawdopodobnie pojawił się szelf cloud, bo gdy nadeszła nasilił się silnie wiatr w porywach ok. 50-60 km\h, który zrywał drobne lub nieco większe gałęzie z drzew i deszcz zaczął padać intensywnie, jednak grad się nie pojawił - czyli był downburst. Po kulminacyjnym okresie wyładowania pojawiały się nieco rzadziej (co kilka-kilkanaście sek.) a deszcz i wiatr trochę zmniejszyły natężenie. Burza skończyła się ok. godz. 1.30, kiedy to już nie widziałem i słyszałem wyładowań. W raporcie burzowym, który wkrótce zrobię dodam też zdjęcie niektórych błyskawic i nagranie.

Awatar użytkownika
MateuszB
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: QazMati
Kontakt:

Postautor: MateuszB » środa, 8 lip 2015, 21:31

Ja również przeżyłem horror, relacja jest tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=62QpO5HTTeg

Awatar użytkownika
Arek_Waga
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Arlif
Kontakt:

Postautor: Arek_Waga » środa, 8 lip 2015, 21:34

Burzę, która dziś rano przeszła przez Brzeszcze i okolice śmiało mogę zaliczyć do jednej z najsilniejszych jakie przeżyłem. A to głównie przez potężne uderzenie wiatru prostoliniowego, który w nie więcej niż 5minut spustoszył miasto.
Mnóstwo powalonych drzew, 2 zwaliły się na drogę główną, uszkodzeniu uległa również sieć wysokiego napięcia oraz sieć trakcyjna, ruch kolejowy był wstrzymany. Prąd udało się służbom przywrócić dopiero około godziny 14.
Tutaj więcej z Brzeszcz: http://brzeszczenazywo.pl/aktualnosci/m ... -brzeszcze

Awatar użytkownika
Piotr_Ferków
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: FeRu
Numer GG: 764232
Kontakt:

Postautor: Piotr_Ferków » środa, 8 lip 2015, 22:02

Minęło już chyba dobre 2-3 lata od kiedy ostatni raz tutaj się udzieliłem(starsza gwardia mnie pamięta....świeżaki na pewno nie :D),jednak zawsze od czasu do czasu zaglądam na forum więc wiem co się dzieję. Dzisiaj piszę po to by powiedzieć że dzisiaj przeszły nad Kalnikowem 3 silne burze z czego pierwsza to był SC i teraz przechodzi 4 układ który już daje jedynie pojedyncze wyładowania i deszcz. W każdym razie dzisiejszy dzień był najlepszym od kilku ostatnich lat jeśli chodzi o burze. Podczas przechodzenia pierwszej burzy SC spadł grad o średnicy 2-3cm i wiał bardzo silny wiatr,który na szczęscie nie poczynił u nas większych szkód (2 lata temu wet microburst połamał u nas kinanascie drzew,w tym 6 rosnących na cmentarzu sosen,które zdewastowały nagrobki).
W kazdym razie cały dzień czuło się,że po takiej fali upałów przyjdzie konkretna rozpierducha....No i się nie zawiodłem.

Oto zdjecia pierwszej burzy:
Panorama chmury szelfowej:

Gradziny:

Filmiki:
shelf: https://youtu.be/ieebm8m7AMc
gradobicie: https://youtu.be/9Bl-smHlYNQ

Zdjęcia drugiej burzy(przyszła ok 35-45 minut po pierwszej:

Pozdro dla starych i młodych od FeRu Raprodukcja ;)
FeRu Raprodukcja

FanPage:

Stormchaser
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Stormchaser » środa, 8 lip 2015, 22:39

Nad Dębicą przeszła trzecia burza, kilka rozbudowanych pełzaczy i długotrwała ulewa. Jeden z grzmotów słyszalny był przez ponad 2 minuty - płynął sobie po niebie, wyładowanie CC musiało być bardzo rozległe.
Cztery burze w jeden dzień (rano, popołudnie, wieczór) - dzisiejszy dzień był bardzo piorunujący! W sumie spadło nieco ponad 40 mm deszczu.
diagnoza: Cumulonimbus Incus

Moje statystki nagranych zjawisk 3.2001-12.7.2019:
1224 burzr
95 nawałnic
63 gradobicia
98 shelf cl.
26 wall cl.
ok 12700 CGs
390 "polowań"
8 burz śnieżnych

Zapraszam na: http://www.youtube.com/user/MatStormchaser

Awatar użytkownika
eXzoN.
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Riley
Numer GG: 2114453
Kontakt:

Postautor: eXzoN. » środa, 8 lip 2015, 22:49

Losowy układ komórek, czy coś specialnego?
Pierwszy raz się spotkałem.

"co prawda, laikiem jestem w meteo i tysiąc razy wyjdę na kompletnego idiotę, ale cóż..każdy kiedyś zaczynał, prawda?"

Awatar użytkownika
Marek_Polakowski
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Mati
Kontakt:

Postautor: Marek_Polakowski » środa, 8 lip 2015, 23:30

Pozdrawiam,
Marek Polakowski

FanPage:

Awatar użytkownika
Piotr_Ferków
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: FeRu
Numer GG: 764232
Kontakt:

Postautor: Piotr_Ferków » środa, 8 lip 2015, 23:40

FeRu Raprodukcja

FanPage:

poludnik
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: poludnik » czwartek, 9 lip 2015, 08:07

Część Tychów nadal bez prądu (głównie dzielnice obrzeżne). Podobnie jest w miastach i powiatach ościennych. Zniszczenia w infr. Energ. są podobno ogromne. Pisze z telefonu. Jak bede mial prąd to wrzucę relacje. PS badal trwa sprzatanie miasta. Polecam wczorajszy serwis inform. na telewizji silesia - raport po nawalnicy. Dobrze ze rodzina ma prąd bo u mnie jak nie ma prąd to nie ma tez wody.

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » czwartek, 9 lip 2015, 10:01

Przez cały wczorajszy dzień zachmurzenie duże, choć zdarzały się momenty z większą ilością słońca. Około godziny 14 pojawiła się komórka konwekcyjna, która wygenerowało kilka grzmotów w odległości 20 km.
Temperatura minimalna wyniosła 19°C, przy temperaturze maksymalnej na pozomie 26°C. Wiatr z kierunku WSW-W o prędkości 4.8 m/s, w porywach dochodzących do 8.1 m/s. Ciśnienie wyniosło 1006 hPa i pod wieczór zacznie powoli rosnąć, zaś wilgotność względna powietrza osiągnęła pułap 57%.
Do burz trzeba mieć respekt

E-mail: marcinglodek44@gmail.com
Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2014: 18. (8 NM)

Sezon burzowy 2015
Ilość burz: 8/ słabe: 5/ średnie: 2/ silne: 1/ ekstremalne:

poludnik
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: poludnik » czwartek, 9 lip 2015, 13:22

33 h od nawałnicy. Polowa miasta Tychy nadal bez prądu. Sąsiednie powiaty również. Dochodzą niepokojące sygnały, że prąd popłynie w ... sobotę rano. Infrastruktura nie jest naprawiana lecz odbudowywana.

Wiele osób w tym ja w związku z tym , że nie ma prądu nie ma również wody oraz jak ugotować (płyta grzewcza na prąd) Lodówki rozmrożone, znaczna część żywności trafia i trafi do kosza.

Awatar użytkownika
G.Giełażys
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: G.Giełażys » czwartek, 9 lip 2015, 17:11

Około godziny 16:00 przez rejony północno - wschodnie przeszła burza, zahaczyła moją wieś od strony południowej. To przeszło ponad 1,5 miesiąca bez burzy, która była słaba kilka wyładowań i umiarkowany deszcz ( 13,1 mm/h ) spadło ( 5.1 mm ).

Burze 20
Shelf cloud 7
Mammatus cloud 6
Grad 8
Wall cloud 0
1997-2014r
Burze- ,
Shelf Cloud -61 ,Funnel Cloud 3 Mammatus25

Wróć do „Relacje na żywo w Polsce - archiwum od 2007r.”