Gwałtowne burze i ulewy-26.04.2018-Izrael

Dział przeznaczony na omawianie niebezpiecznych zjawisk pogodowych występujących na całym świecie, takich jak sztormy, wichury, orkany, ulewy, gwałtowne zjawiska burzowe (prócz tornad) i inne.
Przemek Dudek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 181
Rejestracja: czwartek, 8 mar 2018, 09:30
Numer GG: 0
Lokalizacja: Trzylatków Mały k. Grójca, woj.mazowieckie, pow.grójecki
Kontakt:

Gwałtowne burze i ulewy-26.04.2018-Izrael

Postautor: Przemek Dudek » niedziela, 29 kwie 2018, 20:18

W czwartek (26.04.br.) na terytorium Izraela występowały silne burze z ulewnym deszczem, którym towarzyszyły nawet opady gradu wielkości piłeczek pingpongowych.
Intensywne opady deszczu towarzyszące burzom wywołały powodzie błyskawiczne w południowym Izraelu i w Palestynie, które zalały drogi, co doprowadziło do ich zamknięcia. Z powodu zalanych i zamkniętych szlaków drogowych nastąpił ogromny paraliż komunikacyjny. W potokach wody utknęło dziesiątki samochodów. W mieście Riszon le-Cijon doszło do zalania centrum handlowego- przez uszkodzony dach wlewała się woda, przez co centrum było zamknięte przez dwie godziny. Ulewne opady deszczu nawiedziły także Tel-Awiw i Jerozolimę. Niestety powodzie błyskawiczne stały się przyczyną śmierci dziewięciorga nastolatków, których porwała woda. Oprócz tego trwają poszukiwania kobiety. Do wydarzeń doszło niedaleko Morza Martwego. Zginęły dodatkowo także dwie osoby: pierwsza to 17-letni chłopak, którego również porwała woda z wezbranego potoku Mamashit na pustyni Negew. Druga to również nastolatek uratowany przez wojsko, który niestety zmarł na pokładzie śmigłowca w czasie transportu do szpitala.
Źródła i szczegółowe informacje: i .

Wróć do „Wichury, nawałnice i inne groźne zjawiska atm. - Świat”